سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
ادامه بدم که خودرویی که الان حتی اینجور که سازنده عنوان کرده پیش فروش میشه (بدون پرداخت هیچ پیش پرداختی ) مدل جدید تر اونه که قراره در سال جاری و نهایتا سال آِینده به تولید انبوه برسه...
مشخصات اون خودرو رو براتون درج میکنم:

مشخصات:
بازده بالا ( انرژی مصرفی ) : 125 Wh/km
حداکثر سرعت : 200 km/h
مسافت با هر بار شارژ : iEV 300 km - iEFCV 400-500 km
شتاب از 0 تا 100 کیلومتر : 8.6 ثانیه
مدت زمان شارژ خانگی : 6 ساعت
مدت زمان شارژ در ایستگاه شارژ هوشمند : 6 - 2 دقیقه
وزن خالص : 980 کیلوگرم

توضیح :

تولید انبوه خودروهای هوشمند الکتریک iEV2 با صدور پروانه بهره برداری از وزارت صنایع و معادن در سال جاری 1390 آغاز و از سال 1391 در اختیار خریداران و متقاضیان قرار خواهد گرفت . این خودرو با حداکثر سرعت 200 کیلومتر ساعت با هر بار شارژ می تواند مسافت 300 - 250 کیلومتر را طی نماید و تنها در مدت 6.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد .
این خودرو هیچگونه آلودگی محیط زیستی ( آلودگی هوا و آلودگی صوتی ) ندارد و قراراست در هشتاد و دومین نمایشگاه بین المللی موتور شو سوئيس به عنوان برترین های خودروهای دوستدار محیط زیست در جهان معرفی گردد .
علاقمندان ، دوستداران و طرفداران محیط زیست و خودروهای دوستدار محیط زیست می توانند از هم اکنون برای خریداری خودرو ثبت نام نمایید .
شما می توانید بدون هیچگونه پیش پرداختی در خرید خودرو هوشمند الکتریک iEV2 ثبت نام کنید . خودروی iEV2 در سال 1390 به خط تولید انبوه می رود و از سال 1391 در اختیار متقاضیان قرار میگیرد اولین متقاضیان خریداری خودرو که فرم ثبت نام را پر کرده و ارسال نمائید از حداقل 4٪ تخفیف ویژه برخوردار و بعلاوه جز اولین دریافت کنندگان خودرو قرار می گیرند .

فرم پیش خرید این خودرو (در واقع ثبت نام خودرو) بدون پرداخت وجهی:

iEV2 لینک ثبت نام خودروی

تصویر این خودرو :

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : آرشام tiba1390 PH3N0M TIBA-Morteza amir_mamusta
با توجه به اینکه این مورد خودروی تیبای الکتریکی رو در این قسمت ثبت کردم.
علی رغم اینکه این مورد به خودروی تیبا مربوط نمیشه اما با توجه به اینکه این کار و این تحقیقات و پروژه این ایرانی آقای آرین اصل رو در زمینه خودروهای دیگر هم قرار بدم و سابقه کاریشون رو در یک پست داشته باشیم همه خودرو های مربوطه که در گذشته بر روشون کار انجام شد و تولید کردند رو قرار میدم. هرچند همون طور که گفتم الان نسل جدیدشون که ظاهرا برترین خودروی جهان از این حیث خواهد بود و تو پست قبلی بهش پرداختم رو ثبت نام میکنند.
فقط اینو به عنوان سوال مطرح میکنم و بعد مشخصات سایر خودروهای تولیدی این شرکت رو براتون میذارم.
سوال:ایرانی که میتونه در این زمینه های نوین در دنیا حرف اول و نه دوم رو بزنه ....
ایرانی که اگه از همه پتانسیلش استفاده بکنه میتونه تو این موارد نوین و جدید حرف زیادی برا گفتن داشته باشه ...
آیا تو گذاشتن یه سری آپشن پیش پا افتاده الکتریکی برا تیبا یا هر ماشین دیگه ای باید لنگ بزنه؟ !
آیا باید همیشه از آخر اول باشه تو گذاشتن ایربگ بین خودروسازها؟
آیا ترمز abs و این موارد امنیتی رو باید ته ته دنیا بیاره وارد مدار و اونم با زور و چماق ؟
بگذریم....
به مشخصات خودروهای تولیدی این شرکت میپردازم....
مطمئنا خیلی ها ازشون براتون خیلی اشنا هستند....
خیلی خیلی آشنا ....
--------------------------------------------
1: مشخصات فنی خودرو الکتریک هوشمند iEV سورن :
بازده بالا ( انرژی مصرفی ) : 150 Wh/km
حداکثر سرعت : 160 km/h
مسافت با هر بار شارژ : iEV 250 km
شتاب از 0 تا 100 کیلومتر : 7.8 ثانیه
وزن خالص : 1240 کیلوگرم
تصویر سمند سورن الکتریکی 1
تصویر سمند سورن الکتریکی 2
تصویر سمند سورن الکتریکی 3
------------------------------------------------------------------------------------------
2: مشخصات فنی خودرو هوشمند هایبیرید الکتریک هیدروژن : (نوع دیگری خودرو بر روی پلت فرم سمند)
مشخصات فنی خودرو هوشمند هایبیرید الکتریک هیدروژن :
بازده بالا ( انرژی مصرفی ) : 150 Wh/km
حداکثر سرعت : 180 km/h
مسافت با هر بار شارژ : iEFCV 450-500 km
تصویر این خودرو هوشمند الکترونیک هیدروژن 1
تصویر این خودرو هوشمند الکترونیک هیدروژن 2
-----------------------------------------------------------------------------------------------
3:مشخصات خودروی سمند سریر الکتریکی :
بازده بالا ( انرژی مصرفی ) : 128 Wh/km
حداکثر سرعت : 160 km/h
مسافت با هر بار شارژ : km 250 - 300
وزن خالص : 1050 کیلوگرم
-------------------------------------------------------------------------------------------------
4: مشخصات فنی خودرو الکتریک هوشمند iEV تیگرا : (خودروی واقعا شیک و توپی به نظرم هست..حتما فیلمش رو ببینین)

مشخصات فنی خودرو الکتریک هوشمند iEV تیگرا :

بازده بالا ( انرژی مصرفی ) : 160 Wh/km
حداکثر سرعت : 140 km/h
مسافت با هر بار شارژ : km 250 - 400
شتاب از 0 تا 100 کیلومتر : 8.7 ثانیه
تصویر خودروی تیگرا الکتریکی
تصویر دوم تیگرا الکتریکی
تصویر سوم تیگرای الکتریکی

فیلم ویدیویی خودروی مذکور :
فیلم ویدیویی خودروی تیگرا الکتریکی
حجم فیلم ها بعضا ممکنه بیشتر باشه .اما پیشنهاد میکنم حتما این موارد رو ببینین...
مطمئنا براتون جالب خواهند بود.
------------------------------------------------------------------------------------------------
5: مشخصات فنی خودرو الکتریک هوشمند آریانا 792 :
بازده بالا ( انرژی مصرفی ) : 160 Wh/km
مسافت با هر بار شارژ : km 100 - 150
دیدن فیلم ویدیویی خودروی مذکور
تصویر آریانا 792
تصویر آریانا 792
-------------------------------------------------------------------------------------------------
6:مشخصات فنی خودرو الکتریک هوشمند آریانا 796 :

بازده بالا ( انرژی مصرفی ) : 125 Wh/km
مسافت با هر بار شارژ : km 250
شتاب از 0 تا 100 کیلومتر : 8.8 ثانیه
وزن خالص : 980 کیلوگرم
تصویر خودروی آریانا 796
---------------------------------------------------------------------------------------------------
7:مشخصات فنی خودروی الکتریک هوشمند آریانا 800 :

بازده بالا ( انرژی مصرفی ) : 128 Wh/km
حداکثر سرعت : 180 km/h
مسافت با هر بار شارژ : iEV 300 km
شتاب از 0 تا 100 کیلومتر : 7.6 ثانیه
وزن خالص : 1050 کیلوگرم
فیلم اول مربوط به خودروی آریانا 800
فیلم دوم مربوط به خودروی آریانا 800
تصویر خودرو آریانا 800
تصویر 2 خودروی آریانا 800
تصویر 3 خودروی آریانا 800
دو خودروی تیبای الکتریکی و همین طور جدیدترین خودروی این نهاد رو هم که تو 2 پست قبل بهش پرداختم.مورد قبلی رو که گفتم حتی ثبت نامش هم انجام میشه فقط از نظر اینکه فردی اسمش رو بنویسه و پولی هم دریافت نمیشه در این مرحله .
به هر حال این مباحث و موارد موارد افتخار آمیزی هستند اگر فردی دقت عمل داشته باشه و اهمیت این موارد رو درک کنه ...
اگه درک نکنه که قند و یه چیز تلخ هم براش یکی میشه !!! Smile
سلامت باشید و همواره سربلند

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
بحث صنعتی سازی و تولید انبوه تو این خودروها مطرحه دوستان.روی کاغذ و تو نمایشگاه شاید جواب بده اما باید دید در عمل قابل قبول هست یا نه که ظاهرا حالا حالا ها بعیده.
اگر اطلا داشته باشین بحث نیروی محرکه برقی تو خودرو در عمل هیچ چیز به خصوصی نیست یه سیستم باطری می خواد و یه الکترو موتور اما مصائل جانبی پیچیده ای داره که سالهاست خودرو سازهای مطرح دنیا دارن روش کار می کنن.هنوز هم خودروی تمام الکتریک کاملی با قیمت مناسب نتونستن وارد بازار بکنن.حالا این نمونه داخلی الکتریکی هم راه زیادی داره.
دوستان برای گزارش مشکلات خودرو تیبا تون به لینک زیر سر بزنین ، فرم رو پر کنین تا از مگاموتور باهاتون تماس بگیرن.لطفا برای صیانت از حقوق خودتون و دیگران حتما این کار رو انجام بدین.
http://www.megamotor.ir/HomePage.aspx?la...4960&mid=0
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID amir_mamusta
البته این موسسه و این نهاد چند سالی هست در این زمینه فعاله و این خودروها که عرضه شده و حتی بعضی نمونه هاش حتی به صورت نمادین و در پیک آلودگی هوا حتی اطلاعیه دادند که در تهران وارد کار شد
از جمله همون تیبای الکتریکی و سمند ...
یه مدت موقتا وارد ناوگان شدند و بعضی از دوستان هم از نزدیک سوارشون شده بودند اون زمان ...
اما در کل من یه جوری حس میکنم اسم ایرانی رو داره یدک میکشه این قضیه ...!
اون آقای آرین اصل هم خودش رو اگه تو فیلم ها ببینین خودتون از ظاهر ! و همون صحبت کردنش متوجه میشین ایشون اصلا تو ایران ما نیست ظاهرا !!!
ایران برترین جراح مغز دنیا رو داره و رو دست اون هیچ جراحی نیست و باعث افتخار همه ایرانیاست ...ایشونم داخل ایران نیستن و هرازگاهی که میان هم مردم به کمک مردم میان و هم جراح های ایران از تجربشون استفاده میکنن...
برداشت من اینه ایشون هم اوضاع این جوری دارن و به عنوان یه ایرانی در خارج از کشور باعث افتخار ایران هستند.
در کل در اینکه این خودروی جدید از نظر مشخصات و توانایی حرف اول رو در زمینه خودروهای های هایبیرید دنیا خواهد زد و در زمینه خودروهای الکتریکی حرف اول رو در زمینه همه فاکتورها داره میزنه شکی نیست...
اینو من تحقیق کردم
چندین و چند سایت معتبر خارجی و موسسه تحقیقاتی خارجی در مدح این خودرو صحبت های جالبی داشتند و اون ها حتی به این مورد با افتخار نگاه میکردند...
بازم از شما دوست خوبم ممنون
سلامت باشین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : mk8mk TIBA-Morteza amir_mamusta
این مطلب رو در مورد خودرو تمام الکتریک کیا بخونین و مقایسه کنین با تیبا الکتریکی : http://www.pedal.ir/%DA%A9%DB%8C%D8%A7/%...%B1%DB%8C/
وزن : -کیا ری : 1185 کیلوگرم -iEV1(تیبا الکتریکی) : 970 کیلوگرم
حداکثر سرعت : -کیا ری : 130 کیلومتر بر ساعت -iEV1(تیبا الکتریکی) : 180 کیلومتر بر ساعت
شتاب صفر تا صد : -کیا ری : 15.9 ثانیه -iEV1(تیبا الکتریکی) : 7.8 ثانیه!!!!!
مسافت قابل پیمایش با هر بار شارژ : -کیا ری : 130 کیلومتر -iEV1(تیبا الکتریکی) : 250 کیلومتر

به نظر شما با وجود این همه تحریم تکنولوژی که ما بهش دسترسی داریم برای شرکت کیا قابل دسترس نبوده که بتونه محصولی در حد و اندازه تیبا الکتریک تولید کنه یا به عبارتی شرکت معظم ایده پرداز به جای سرمایه گذاری در ایران نمی تونسته تکنولوژیش رو به امسال شرکت کیا بفروشه و سود میلیون دلاری نصیبش بشه.لطفا به فاصله دو خودروئی که در بالا مقایسه کردم از لحاظ کارائی دقت کنید.و اینکه اگر تکنولوژی استفاده شده در تیبا الکتریک که شتاب صفر تا صد خیره کننده 7.8 ثانیه رو می ده روی پلاتفرم پیشرفته تر و به روز تری نصب بشه مطمئنا می تونه با خودروهای اسپرت و یا حتی سوپر اسپرت هم مقابله کنه!!!!!!!!
مسئله دوم اینه که با توجه به نکات زیر:
1-وزن کمتر تیبا الکتریک به نسبت بنزینی
2-مسافت قابل توجه پیمایش این خودرو با یک بار شارژ
3-مدت زمان کم شارژ باطری
باید گفت که تکنولوژی ذخیره کننده های انرژی(باطری ها) این خودرو باید خیلی خیلی پیشرفته باشه که حتی کمپانی های معروف دنیا مثل تسلا ،تویوتا و ....هم نتونستن به اون دست پیدا کنن.
قابل توجه این که مشکل عمده در تیلید انبوه خودروهای الکتریکی همین مسئله إخیره کردن انرژی هست که با عث افزایش وزن خودور،افزایش قیمت تمام شده خودرو و پائین بودن مسافت قابل پیمایش این خودرو می شه.
اگر آمار ارائه شده برای تیبا الکتریک مربوط به یک خودرو هیبریدی بود خیلی قابل قبول تر می شد اما خودرو تمام الکتریک ......!!!!!!!!!!!
دوستان برای گزارش مشکلات خودرو تیبا تون به لینک زیر سر بزنین ، فرم رو پر کنین تا از مگاموتور باهاتون تماس بگیرن.لطفا برای صیانت از حقوق خودتون و دیگران حتما این کار رو انجام بدین.
پاسخ
دوست خوبم عزیز دلم همه این مقایسه هایی که شما گفتین رو قبلا انجام دادیم ...
اما این خودرو و همه ی این خودروهایی که بالا لیست شد در ایران که ارزیابی و رونمایی نشدن که بخوایم بگیم ....
اصلا این خودروها هرکدومش تو یه نمایشگاه معتبر خارجی رونمایی شد و اون جا رتبه آورد
همین تیبا که ماقبل آخر بود تو نمایشگاه ژنو رونمایی شد و من اکثر خودروهای اون نمایشگاه رو اطلاعاتشونو در اوردم و مقایسه کردم
الحق و النصاف حرف در مقابلشون زیاد داشت ....
در ثانی الان بحث این خودروی اخیر هست
که قراره در نمایشگاه آتی خودرو به عنوان برترین خودرو در این زمینه ازش یاد بشه با توجه به مشخصات و فاکتورهایی داره
من نظر دیگه ای دارم ....
به نظر من نقش ایران در این داستان یه جور نقش تبلیغاتی و حمایتی بوده
گفتم که ایشون نه خودش ایرانه و نه تو ایران بوده ...
حالا درسته ما ایرانیا به زمین و زمان مشکوکیم و برامون مرغ همسایه یه جورایی غازه همیشه
اما این موارد به نظرم اصلا پای مرغ ما وسط نیست.... به نظرم از همون اول پای غاز همسایه وسط بوده و فقط اسم مرغ ما روش گذاشته شده !!!!
حالا مشکلی نیست.زمان همه چیز رو ثابت میکنه
اما وقتی یه خودرو به عنوان برترین خودروی یه نمایشگاه معتبر خودرویی برگزیده میشه که نمیگن آقا این ایرانیه و پارتی بازی کردن براش و خالی بستن ...!
اونجا دیگه ایران نیست که دست به خالی بندیشون ملس باشه ...
تعارفم ندارن ...
حالا به هرحال بازم ممنون از شما دوست خوبمون.
سلامت باشین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-Morteza amir_mamusta
نوید جان بحث سر مرغ ما و غاز همسایه نیست بحث بر سر اینه که اگر مملکت ما از لحاظ موقعیت بین المللی تو وضع مساعد و مناسبی بود خوب حرف شما قابل قبول بود که بتونه نقش حمایتی رو بازی کنه.....اما با این شرایط این آقائی که شما می گی نه ایرانیه نه تو ایران بوده خوب باید یه مشکلی داشته باشه که حمایت ما رو قبول کرده(نمی خوام بحث رو سیاسی کنم یا ببرم در مورد شرایط مملکتمون بحث کنم) وگرنه مطمئن باش بزرگترین کمپانی های اتومبیل دنیا رو هوا طرحش یا تکنولوژیش یا هر چیزی که مبدع بوده رو می بردن چون همه می دونیم اتومبیل الکتریکی با مشخصات تیبا الکتریک بسیار ایده آله و می شه گفت اصلا تو دنیا وجود نداره.وقتی شورلت ولت با اون بازده تولید می شه و موفقیت پیدا می کنه پس مطمئن باش این خودرو پرفروش ترین خودرو پاک جهان می شه تو شرایط امروز.با عقل ناقص من که جور در نمیاد.
در مورد اینکه تو نمایشگاه این طرح رتبه آورده خیلی عالیه اما باید بدونیم ساخت یکی دو تا نمونه از این خودرو با ساخت صنعتی اون کاملا متفاوته شما ممکنه نمونه این خودرو رو با هزینه خیلی بالا تولید کنین اما آیا تو بازار کسی میاد مثلا واسه این خودرو 80 تا 100 هزار دلار پول بده؟
نکته اینه که می دونی سالیانه چقدر طرح . اختراع و ایده و....تو نمایشگاههای بین المللی ارائه می شه برگزیده می شه جایزه میاره ....اما از بین اونها شاید به اندازه انگشتهای دو دست هم صنعتی سازی نمی شه.نمونه کاملا ملموسش رو می تونی تو صنایع الکترونیکی ببینی که ایده و طرح خیلی زیاده اما تا عملی شدنش سالهای سال زمان لازم داره و حتی بعضیشون شاید هیچوقت عملی نشه.
پاسخ
میگم که این مساله نیاز به زمان داره تا خودش رو نشون بده و باید بهش زمان داد
نمیشه این دید رو داشت که قبل ازینکه هنوز تولید صنعتی محصول شروع بشه گارد بسته گرفت که نه شما ایرانی و شما اصلا پرتی از تکلونوژی
اگه در نمونه نمایشی هزینه بیشتری انجام میشه به دلیل تولید تک و به عنوان طراحی بار اول این ها همه قبول...
اما اگر مرسدس بنز رو هم بررسی کنیم برای نمونه اولیه بیشتر هزینه میکنه و چندین برابر هزینه میکنه
فراری هم بیشترین هزینه رو میکنه
سیتروئن هم همین کارو میکنه
این مساله عمومیت داره و نیست که بگیم نه فقط همین یه قلم این مورد رو داره ....
به هرحال ایشون یه ایرانیه و ما پشت پرده ی این قضیه نیستیم که بدونیم چه ماجرایی بوده و چرا ایشون به قول شما طرحش رو مثلا به کمپانی مطرح دیگه ای نداده ....
در جایی نیستیم که به همه کم و کیف این داستان مسلط باشیم ...
اما ایران در بعضی موارد ثابت کرده بعضی وقتا ولو به ضرر یه حرکاتی انجام میده که خودش رو در برخی زمینه های خیلی نوین مطرح کنه ....
به هرحال مطمئنا این خودرو اون قدر قیمتش بالاست که در مخیله خیلی از ماها هم نخواهد گنجید ....
اینکه قبلا گفتید تفاوت وزن با تیبای عادی داره اگه یه نگاه موقع بالا بودن کاپوت به داخل بکنین علت این موضوع براتون خیلی ملموس میشد.
بگذریم....بحث در این مورد نبوده و نیست.فقط چون تیبای الکتریکی رو قرار دادم گفتم این چند مورد رو هم قرار بدم ....
به هرحال اون خودروی جدیدش رو داره فعلا پیش فروش میکنه البته ظاهرا بدون دریافت هیچ پولی ....در واقع فقط داره ثبت نام میکنه
اینکه قیمت چه قدره خدا میدونه ....
بگذریم مهم نیست.
حالا این بحث یه بحث بود...
بنده در زمینه هایی دیدم ایران وارد شده حالا مقطعی یا دائمی و طولانی مدت و الان نمونه هاش هست که بعضیش اگه اسم ببرم مطمئنا براتون جذاب خواهد بود
اما چون ربطی به خودرو ندارند و در زمینه ی دیگری هستند اسم نمیبرم.
منتها بگم خودم دارم از یه نمونه کار جدیدشون استفاده میکنم و درسته صاحب فناوری خودشون نبودن و فناوری عاریتی بوده و هست ولی این نفوذ که داشتن و باعث شده این کار رو به سرانجام برسونن واقعا اگه اسم ببرم برا دوستانی که مطلع باشن مطمئنا غیر قابل باور میتونه باشه و اصلا باور نخواهید کرد ... !!!
اما حقیقته و با قیمت بسیار پایین تر و در حد یک سوم و یک چهارم بعضا مواردی رو دارن تو برخی زمینه ها با نفوذی که حالا یا مقطعیه یا دائمی آماده میکنن که در امروز داره حرف اول رو میزنه .... اما چیزی که مهمه برای من اینه کیفیت واقعا بالا و قدرت بسیار بالای محصول و قیمت بسیار عالی اون رو دیدم و حیف که به خودرو مربوط نیست
وگرنه عنوان میکردم و اون وقت میدیدیم مطمئنا هیچ کدومتون باورتون نخواهد شد که .... !
تفاوت اون قدر فاحش هست که مطمئنم هیچ کدومتون شاید باورتون نشه که پای ایران وسط باشه ...اما یه حقیقته ....
به هرحال هرچند کم اما هر از گاهی ازین حرکات انجام میدن...
به هرحال برا ما باعث افتخاره...
حالا همون طور که گفتم و شما فرمودین برا خودرو هنوز زوده که اظهار نظر بشه ....
خیلی خیلی زوده
اما در مورد این مورد که من عرض کردم واقعا قابل افتخاره ....
سلامت باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : mk8mk amir_mamusta
نوید جان از پاسخ ممنونم من نمی گم چون داخل ایران این کار انجام می شه پس بده یا دروغه یا.......
برای اینکه منظورم رو روشن کنم مثال می زنم.
فرض کنیم شرکت معظم سایپا بیاد بگه که خودروئی تولید کرده با مشخصات یه سدان شهری که در 100 کیلومتر 3.5 لیتر بنزین مصرف می کنه !!!!! و می خواد تازه ثبت نام هم بکنه. شما در مورد این خبر چی فکر می کنی اگه بدونی تو دنیا کم مصرف ترین خودرو شهری مال فولکس واگنه تازه قصد صنعتی سازیش رو داره و مصرفش هم تو هر صد کیلومتر 3 لیتره.
اگر دقت بکنی شرکت های تولید خودرو برای همچین پروژه هائی طرح های مشترک انجام می دن.دلیلشم اینه که تکنولوژی تولید همچین محصولی در اختیار یک شرکت یا یک شخص نیست.
پس در مورد تیبای الکتریک هم همینطور خواهد بود .مطمئنا تکنولوژی تیولید خودروی الکتریکی چیزی نیست که در اختیار یک شرکت باشه.از اون مهم تر بحث باطری خودروه که عمده هزینه و بحث تکنولوژیک روی اونه.
ضمنا نکته ای که به نظر من کاملا مهمه اینه که وزن یک خودرو بنزینی و یک خودرو الکتریکی(در حالتی که تفاوت تنها تو نیروی محرکه باشه)در بهترین حالت برابره و در حالت عادی به خاطر وزن باطری ها حتی تا 160 170 کیلوگرم بیستره.
حالا تیابی ما چطور وزنش به 970 کیلوگرم رسیده و باطری مورد استفاده در اون چه تکنولوژی پیشرفته ای داره خدا می دونه.
وگرنه کی از پیشرفت کشورش ناراحت می شه.کی بدش میاد یه محصول به روز تو کشورش تولید بشه و با هزینه کمتر بتونه ازش استفاده کنه.
در ضمن اگر تیبا با این مشخصات تولید بشه دیگه کی می ره ماشن هیبریدی بخره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
سلام آقا محمد میشه لطف کنید عکس برامون بزاری
عکس از محل قرار گرفتن کلید آینه برقی و ایا آینه خودتون را برقی کردن یا جدا خرید کردید
عکس از محل قرار گرفتن کلیدبالابر شیشه برقی برای سرنشینان عقب و کلید کنترل آن توسط راننده
توضیح در مورد نمد زیرکاپوت
و قیمت تمام شده هرکدام
متشکرم
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-Morteza amir_mamusta

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,085 2,118,484 دیروز، 09:51 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,220 11,735,643 2019-06-20، 12:07 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 884,828 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,205 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 546,208 2019-05-14، 06:59 AM
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 191 135,895 2019-05-07، 01:33 AM
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,304 638,313 2019-04-27، 01:38 AM
آخرین ارسال: shahab704
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 46,752 2019-04-07، 03:38 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,238,012 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig
  چراغ جلو تیبا alit1150 38 50,977 2018-12-11، 11:23 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان