سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک خودروی H30 کراس محصول ایرانخودرو
(2017-11-20، 03:27 PM)TIBA-NAVID نوشته است: سلام وقتت بخیر اقا سپهر و همچنین دوستان دیگر. البته من هنوز فرصت نشده دقیق بخونم در موردش .
ولی با توجه به تیپ و قیافه خودرو که این سبک هست یه نمونه ای از همین استایل که گمونم تو یه رنج قیمت هستن رو اسم میبرم. MVM315 رو در قیاس با این خودرو چه طور میدونید. گمونم اون 140 اسب قدر داشت اگه درست یادم باشه و استایل خودرویی مشابه این داشت. از نظر موتور گمونم 1400 بود  که البته قدرتی ازین ظاهرا بیشتر هست. دقیق الان مطمئن نیستم ولی گمونم تو یه رنج قیمت هستن حدودی . من اینو دقیق چک نکردم ولی قطعا شما احتمالا گزینه های مختلفی رو بررسی کردین. 
مزیت و معایب این دو رو نسبت به هم چی دیدید اگه انالیزی به هم کردید اینا رو
ممنون

سلام آقا نوید عزیز.لطف دارین. والا این دو ماشین با تحقیقاتی که بنده کردم تقریبا در یک کلاس قرار دارند و شرایط مشابهی دارن.
تفاوتهایی هم با هم دارن که چند موردش رو خدمتتون میگم:
1- حجم موتور MVM 315 حدود 1.5 لیتر هست ولی حجم موتور H30 کراس 1.6 لیتر هست.
2- گشتاور MVM 315 برابر 140 نیوتن متره ولی گشتاور H30 کراس برابر 142 نیوتن متر هست.
3- MVM 315 دو ایربگ داره ولی H30 کراس چهار ایربگ.
4- فرمون MVM 315 فقط درجهت بالا و پایین تنظیم میشه ولی H30 کراس در جهت عقب و جلو هم تنظیم میشه.
5- سیستم تهویه مطبوع MVM 315 بصورت دستی هست ولی سیستم تهویه مطبوع H30 کراس اتوماتیکه.
6- سیستم ترمز عقب MVM 315 کاسه ای هست ولی H30 کراس چهار چرخش دیسکیه.
7- گیربکس MVM 315 دستی هست ولی گیربکس H30 کراس اتوماتیک و ژاپنیه که البته طراحیش یه مقدار قدیمیه ولی بسیار گیربکس نرم و بی آزاری داره.(در خیلی موارد بدلیل ضعیف بودن گیربکس MVM 315 ،بعد از مدتی گیربکس به صدا میفته و صدار زوزه ازش به گوش میرسه).
8- موتور MVM 315 رو در موردش اطلاعات کاملی ندارم ولی موتور H30 کراس همون موتور TU5 هست که قدرت مناسبی داره و استهلاک پایینی هم داره و تقریبا تمام قطعاتش براحتی توی بازار پیدا میشه و میشه گفت توی این سالها امتحانش رو پس داده.
9- MVM 315 دوربین دید دنده عقب نداره ولی H30 کراس داره.
10- شتاب اولیه MVM 315 نسبت به H30 کراس پایین تره.
11- ضعف MVM 315 در سیستم کلاچ هم موضوع مهمیه.ولی H30 کراس بدلیل داشتن گیربکس اتوماتیک این مشکل رو نداره و از طرفی هم استهلاک صفحه کلاچ رو ندارید.
تا جایی که اطلاع دارم MVM 315 از لحاظ لوازم یدکی و قطعات هم وضعیت چندان مطلوبی نداره.
و احتمالا موارد دیگه ای که الان به ذهنم نمیرسه. اینا دلایل انتخاب بنده هست برای H30 کراس.
چهره و ظاهر خودرو هم بسته به سلیقه هر شخص هست.
در خدمتم
The only reason anyone would ever hate you, is because they want to be just like you
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام سپهر جان و مرسی از توضیح و مقایسه خیلی خوبی که مورد به مورد کردین
مزیت های خیلی با ارزشی توی این خودرو بوده و حق با شماست.
البته در مورد بحث ظاهری فقط من طراحی ظاهری اونو بیشتر برام جذاب بود مخصوصا از نمای عقب هرچند سلیقس. ولی بله از نظر خیلی مواردی که شما عنوان کردین مخصوصا خدمات و قطعات فراوان و خیلی اپشنای اضافه ای که داره برتری داره و خیلی خوب هست. اینا رو نمیدونستم و مقایسه خوبی انجام دادین. ممنون
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : sepehr_n
سلام خدمت دوستان
بله خودرهای چینی بطور سریع در میان ایرانی ها طرفدار پیدا کرده اند چرا؟ چون چینی ها خوب فهمیده اند که ظاهر برون خیلی مهمه
خودرهای چینی بدلیل داشتن فیس لیفت بروزتر و همچنین طراحی داخلی شیک بخصوص استفاده از لوازم الکترونیکی رنگا وا رنگ مشتری را جذب می کنند امروزه اصولا اطلاعات مربوط به وسایل چه خودرو و چه حتی یک ادامس بیشتر جنبه تبلیغات دارد به عنوان مثال همین قدرت موتور خودرو که خودرو ساز ها در فلاویل اندازه گیری میشود نه در مقصد اعمال نیرو که چرخ ها می باشد
دوستی داشتم که بین ۳۱۵ نیو و ساندرو مونده بود خلاصه گفت که بابا ساندرو شبیه اموبولانس هست داخلش مثل ماشین های ادم های پیر و باز نشسته هست و ادم حالش گرفته میشه و خلاصه ۳۱۵ را برداشت الان که یکسال گذشته باید حالش را دید مثل خودم از بس حالش گرفته هست.
یکی از اشنا هامون یک لیفان ۵۲۰ خرید بعد از دوسال نگاه ماشین که میکردی با نو فرق نداشت ماشین هم عیبی نداشت و سر حال بود بعد از دو ماه خاک خوردن در نمایشگاه به قیمت ۵ میلیون ناقابل زیر قیمت داد رفت.
یک مثل معروف بین اهل روز و فن هست که میگه: زمانی که می خواهی یک وسیله خرید کنی دو راه داری
۱- اخرین نسخه و بروزترین ان را خرید داری کنید و در نتیجه ریسک جواب پس دادنش را بپذیرید شاید یک طرح معیوب باشه شاید هم اینده پیش روی ان فناوری باشد
۲- سراغ نسخه کمی قدیمی تر بروید و مدلی را بخرید که در طی زمان جواب خودش را پس داده باشه و با خیال اسوده استفاده کنید و فقط ممکنه کمی بروز نباشید
این ضرب المثل مثال حال دقیق خرید خودرو ۳۱۵ و ساندرو برای دوست گرامی من هست.
البته از همین اول هم تکلیف روشنه خرید خودرو داخلی فقط و فقط شانسیه تجربه خود بنده که خودرو صفر از خودرو ساز داخلی خربدم بهم میگه اصلا پول را نباید بدست شانس داد.
موفق باشید
گر نکوبی شیشه غم را به سنگ                هفت رنگش میشود هفتاد رنگ
پاسخ
(2017-11-21، 02:47 PM)Ali nemesis نوشته است: سلام خدمت دوستان
بله خودرهای چینی بطور سریع در میان ایرانی ها طرفدار پیدا کرده اند چرا؟ چون چینی ها خوب فهمیده اند که ظاهر برون خیلی مهمه
خودرهای چینی بدلیل داشتن فیس لیفت بروزتر و همچنین طراحی داخلی شیک بخصوص استفاده از لوازم الکترونیکی رنگا وا رنگ مشتری را جذب می کنند امروزه اصولا اطلاعات مربوط به وسایل چه خودرو و چه حتی یک ادامس بیشتر جنبه تبلیغات دارد به عنوان مثال همین قدرت موتور خودرو که خودرو ساز ها در فلاویل اندازه گیری میشود نه در مقصد اعمال نیرو که چرخ ها می باشد
دوستی داشتم که بین ۳۱۵ نیو و ساندرو مونده بود خلاصه گفت که بابا ساندرو شبیه اموبولانس هست داخلش مثل ماشین های ادم های پیر و باز نشسته هست و ادم حالش گرفته میشه و خلاصه ۳۱۵ را برداشت الان که یکسال گذشته باید حالش را دید مثل خودم از بس حالش گرفته هست.
یکی از اشنا هامون یک لیفان ۵۲۰ خرید بعد از دوسال نگاه ماشین که میکردی با نو فرق نداشت ماشین هم عیبی نداشت و سر حال بود بعد از دو ماه خاک خوردن در نمایشگاه به قیمت ۵ میلیون ناقابل زیر قیمت داد رفت.
یک مثل معروف بین اهل روز و فن هست که میگه: زمانی که می خواهی یک وسیله خرید کنی دو راه داری
۱- اخرین نسخه و بروزترین ان را خرید داری کنید و در نتیجه ریسک جواب پس دادنش را بپذیرید شاید یک طرح معیوب باشه شاید هم اینده پیش روی ان فناوری باشد
۲- سراغ نسخه کمی قدیمی تر بروید و مدلی را بخرید که در طی زمان جواب خودش را پس داده باشه و با خیال اسوده استفاده کنید و فقط ممکنه کمی بروز نباشید
این ضرب المثل مثال حال دقیق خرید خودرو ۳۱۵ و ساندرو  برای دوست گرامی من هست.
البته از همین اول هم تکلیف روشنه خرید خودرو داخلی فقط و فقط شانسیه تجربه خود بنده که خودرو صفر از خودرو ساز داخلی خربدم بهم میگه اصلا پول را نباید بدست شانس داد.
موفق باشید

سلام. بله دوست عزیز.حرف شما هم تا حدودی صحیحه.وقتی انتخاب محدوده و ما صرفا بین خودروهای داخلی و بی کیفیت مجبوریم انتخاب کنیم محکوم به همین وضعیت هستیم و اینجا دقیقا میشه انتخاب بین بد و بدتر.
به یه مسأله هم باید اشاره کرد.خیلیا فکر میکنن ال۹۰ ، ساندرو و پژو 206 و 207 و ....  محصول فرانسه هستن و قطعات فرانسوی دارن.در صورتی که مثلا L90 و ساندرو محصول داچیای رومانی هستن و صرفا آرم رنو رو دارن. خودروهای فرانسوی دیگه مثل انواع پژو که در کشور میبینیم هم خیلی وقته قطعات فرانسوی ندارن و تقریبا بیش از۸۰٪ لوازمشون حاصل آزمون و خطای کشور خودمونه و بقیش هم از چین میاد.از نظر امکانات و آپشن هم که خیلی  پایینتر هستن.پس نمیتونیم به پژو یا ساندرو یا هر خودروی دیگه در این سطح ببالیم که قطعات اصلی روشه و بهتره.
بنده توی پست قبلی معایبی از MVM 315  رو مطرح کردم.و به این معنا نیست که مثلا خودروی خوبی نیست یا مثلا H30 کراس خودروی خوبیه.صرفا مقایسه از نظر فنی و امکانات هست و نظر هر شخصی محترمه.بنده با توجه به اطلاعاتی که بدست آوردم تصمیم گرفتم این خودرو رو ثبت نام کنم. مسلماً H30 کراس هم مثل خیلی از محصولات داخلی ممکنه مشکلاتی داشته باشه.البته این ماشین قطعات اصلیش به نظر بنده نسبت به MVM315 خیلی بهتره.موتورش حداقل نسبت به موتور MVM 315 خیلی بهتره و همه لوازمش رو تو بازار میتونین پیدا کنین.گیربکسش هم اتوماتیک هست و محصول ژاپن که یکی از بهترین گیربکس هاست.اگه به این ماشین بگن چینی٬صرفا بخاطر طراحی و آپشن های موجود در ماشین هست.وگرنه موتور و گیربکس که از مهمترین قسمت های ماشین هست اصلا چینی نیستن.
تعجب میکنم که به قول شما چینی ها میدونن که برای ایرانیها آپشن و امکانات هم مهمه ولی چرا شرکتهای داخلی خودمون روی این گزینه ها خیلی کار نمیکنن!! بالاخره هر کی ماشین سوار میشه جدا از بحث فنی٬ انتظار یه سری امکانات و آپشن ها رو هم داره.
یه سوال.به نظر شما چه دلیلی میتونه بنده رو قانع کنه که  با شرایط فعلی٬ من بجای H30 مثلا برم پژو پارس اتوماتیک رو بخرم که طراحیش بسیار قدیمیه و تقریبا خیلی از آپشن هایH30 رو نداره و موتورشم همون موتوره و گیربکس اتوماتیک بسیار خنکی هم داره که توی تعویض دنده ها با تکون و ضربه همراه هست  خصوصا وقتی بخواد معکوس بده. یا هر ماشین دیگه ای که هم رده H30 باشه.
متاسفانه توی کشور ما به دلیل وضعیت بد اقتصادی که حاکم هست ماشین یه سرمایه به حساب میاد و خیلیا مثل بنگاه ها٬ میگن ماشین باید به پول نزدیک باشه و هر وقت خواستی بفروشی سریع نقد بشه.اگه با این دید بخوای ماشین بخری بهترین گزینه پرایده.همیشه مشتریش توی بازار هست.
نمیگم این تفکر اشتباهه یا درست ولی بنده به شخصه چنین تفکری ندارم.باید ببینی از ماشین چه انتظاراتی داری و چه امکاناتی داره.اونوقت مقایسه میکنی با ماشین های مشابه و انتخاب میکنی.
خودرو سازی ما متاسفانه خیلی وقته متکی به چین هست.البته چین خیلی وقتا توی صنایع مختلف بهترین اجناس رو هم تولید میکنه و نمیشه گفت جنس چینی آشغاله و ...  اون به سفارش هر کشور و به نسبت پولی که بهش میدن جنس رو با درجه های کیفی مختلف ارائه میکنه.
مثلا توی صنعت موبایل الان گوشی های iPhone رو چین تولید میکنه که بهترین کیفیت رو دارن و صرفا بدلیل هزینه پایین تر در چین تولید میشن. و خیلی از اجناسی که توی آمریکا و بعضی از کشورهای دیگه هست.
در کل با انتخاب های محدودی که ما داریم شرایط همینه.ماشین خارجی بخوای بخری هم حداقل ۲ یا ۳ برابر این پول رو باید پیاده بشی.
ببخشید اگه طولانی شد و زیاد حرف زدم.من به نظر همه دوستان احترام میزارم و مخلص همه هم هستم. این صحبت‌ها هم نظر شخصی بنده بوده و ممکنه بعضی ها هم مخالف باشن با این طرز تفکر.
کوچیک همه هم هستم.در خدمتم.
شبتون خوش.
The only reason anyone would ever hate you, is because they want to be just like you
پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis TIBA-NAVID
سلام
من ماشین رو تحویل گرفتم.همه چیزش اوکی هست.توی جاده هم رفتم باهاش.گیربکس بسیار هوشمندی داره و شتابش عالیه.توی سربالایی ها هم خیلی راحت بالا میره و کم نمیاره. مصرف هم توی جاده بین 5/5 تا 6 لیتر در 100 کیلومتر هست.
سیستم رهیاب و مالتی مدیا رو هم تست کردم.عالی بود.فضای داخلی هم جادار و راضی کننده بود. سیستم تعلیق و هندلینگ بسیار محشری داره که اصلا فکرشم نمیکردم.سر پیچ خیلی عالی و بدون مشکل و لغزش میپیچه. چراغهاش هم نور خیلی خوبی داشت و توی تاریکی مطلق و جاده اصلا مشکلی نداشتم (وقتی نور بالا رو فعال میکنی نور پایین هم روشن میمونه).
ترمز هم به لطف دیسکی بودن چهار چرخ، بسیار خوب عمل میکنه.
در کل ازش راضی ام و مطمئنم با این مبلغ هیچ ماشین دیگه ای با این امکانات و در حد خودش پیدا نمیشه.
پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis TIBA-NAVID
اقا مبارکه
انشالله چرخش واست بچرخه و لذت ببری
تجریبیاتت در رانندگی باماشین نحوه چکاپ ها و سرویس ها برامون بزار
با تشکر
گر نکوبی شیشه غم را به سنگ                هفت رنگش میشود هفتاد رنگ
پاسخ
Thumbs Down 
(2018-01-03، 12:34 AM)Ali nemesis نوشته است: اقا مبارکه
انشالله چرخش واست بچرخه و لذت ببری
تجریبیاتت در رانندگی باماشین نحوه چکاپ ها و سرویس ها برامون بزار
با تشکر

ممنون دوست عزیز.
توی پست قبل در موردش توضیحاتی دادم.من که ازش کاملا راضی ام (البته توی این رنج قیمت و با این امکانات). تقریبا هیچ ماشین دیگه ای با این قیمت و امکانات نمیتونم پیدا کنم.
کولر و بخاری رو هم چک کردم.بدون مشکل و بسیار عالی جواب داد.
سرویس های دوره ای ماشین هم هر 10000 کیلومتر هست که به هزینه مشتری انجام میشه.3 سال (یا 60000 کیلومتر) گارانتی داره که خدا رو شکر طبق اطلاعاتی که از دوستانم دارم گارانتی این ماشین خوبه و پاسخگو هستن.حتی جدیدا برای مراجعه این ماشین به نمایندگی نیاز به گرفتن نوبت نیست و بدون نوبت پذیرش میشه.
سرویس 10000 کیلومتر اول هم شامل روغن ، فیلتر روغن و فیلتر هوا میشه.
در مورد این ماشین هر نوع سوالی باشه که بتونم کمکی کنم در خدمتم.
خوش باشین
پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,082 2,114,717 2019-06-14، 10:32 AM
آخرین ارسال: farzadone
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,217 11,719,118 2019-06-13، 10:06 AM
آخرین ارسال: ArAsH_67
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,845 883,218 2019-06-08، 06:09 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,606 1,190,015 2019-05-19، 11:12 PM
آخرین ارسال: علی اهدا
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 545,648 2019-05-14، 06:59 AM
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,304 637,459 2019-04-27، 01:38 AM
آخرین ارسال: shahab704
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 17 12,542 2019-04-20، 11:59 AM
آخرین ارسال: payamkhodad
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 46,542 2019-04-07، 03:38 AM
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 111 90,192 2019-02-16، 08:10 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,234,951 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان