سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک خودروی H30 کراس محصول ایرانخودرو
با سلام خدمت تک تک دوستان خوب قدیمی و جدید
یکی از دوستان خوب انجمن که همیشه از حضورشون و صحبتاشون استفاده کردیم مثل دوستان دیگر برای این خودروی جدید قصد ثبت نام داشتند. به بنده درخواست دادن که اگر میشه تاپیکی برای این خودرو ایجاد بشه. اطاعت شد و خیلی خوشحال میشیم اگه از تجربیات و اطلاعات این دوستمون در مورد این خودرو استفاده کنیم و دوستان دیگری هم اطلاعات داشتن در مورد این خودرو اطلاعاتشون رو بذارن که بعدا دوستان دیگرم براشون قابل استفاده باشه.
با تشکر از دوست خوبمون که بانی این تاپیک هستن اقا سپهر عزیز
[تصویر:  attachment.php?aid=5603]

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : sepehr_n Ali nemesis
Information 
سلام.تشکر میکنم از آقا نوید عزیز برای ایجاد این تاپیک.
امیدوارم دوستان دیگه ای هم که در مورد این ماشین اطلاعات دارن همکاری کنن.خوشحال میشیم.
مشخصات کلی این خودرو رو میزارم تا دوستان هم ببینن و نظراتشون رو بگن

The only reason anyone would ever hate you, is because they want to be just like you
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Ali nemesis
این ماشین حدوده یکسال میشه که به بازار اومده و به نظر میرسه با قیمت و امکانات نسبتا خوبی که داره طرفدارای خوبی پیدا کنه.

موتور نام آشنای TU5 پژو که روی خودروهای پژو 206،207i،405SLX،پارس و ... توی این چند سال امتحان خودشو پس داده و تقریبا میشه گفت قابل اعتماده و قطعاتش براحتی چیدا میشه . امکاناتی مثل گیربکس چهار دنده اتوماتیک (آیسین سیکو ژااپن) - سيستم ترمز ABS , EBD - چهار عدد کیسه هوای راننده ،سرنشين جلو و جانبي - كليد هاي كنترلي سيستم صوتي و بلوتوث هندزفري - صفحه نمايشي لمسي (6.5 اينچي) با قابليت پخش فايل هاي تصويري و سيستم رهياب - سيستم تهويه مطبوع اتوماتيك - چراغ هاي LED دار و كريستالي - آيينه هاي جانبي راهنمادار و داراي گرمکن - روكش چرمي غربيلك فرمان - تنظیم فرمان در چهار جهت (بالا،پایین،عقب و جلو) - دكوراتيو طرح متال -قطعات كرومي بدنه - قفل ميكرو سوييچي درب ها - سنسور پارك - چراغ مه شكن جلو و عقب - دوربين ديد عقب - ايزوفيكس - رينگ اسپرت آلومينيومي 16 اينچ و لاستيك 205 - صندلی راننده با قابليت تنظيم دستي در 6 جهت - صند لي هاي عقب تاشو - جا عينك - اسپويلر - قطعات تزييني دور بدنه - كامپيوتر سفري - 4 عدد بلندگو + 2 عدد تيوتر - سان روف برقي و ...  هم باعث میشه این ماشین تقریبا تمام امکانات مورد نیاز رو داشته باشه (بجز کروز کنترل که اونم با 600 تومن نصب میشه).

چند تا لینک از ویدئوهای این خودرو (بررسی و مزایا و معایب) رو که توی سایت آپارات هست برای دوستان میزارم که در صورت تمایل بتونن اطلاعات بیشتر و کاملتری ازش داشته باشن.

تست و بررسی H30 کراس

تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس

معرفی H30 کراس (زبان روسی)

***قابل توجه دوستان: (صرفا جهت اطلاع رسانی)***
این خودرو الان در نمایندگی های ایران خودرو با شرایط فروش فوری اعتباری (نقد و اقساط) داره ارائه میشه و به محض تکمیل ظرفیت ثبت نامش متوقف میشه. من دیروز ثبت نام کردم. امیدوارم ماشین خوبی باشه.
پیش پرداخت بسته به انتخاب مدت بازپرداخت، از 26/200 تا 26/500 (میلیون) هست. اقساط بصورت 12 ماهه، 18 ماهه و 24 ماهه هست. فاصله هر چک 6 ماه. (موعد تحویل: 30 روز کاری).
کسانی که تمایل به ثبت نام دارن موقعیتش بد نیست.میتونن تحقیق کنن و پس از اطمینان از این خودرو ثبت نام کنن.
در صورتی که اطلاعات بیشتری در موردش به دستم برسه حتما اطلاع رسانی میشه.
موفق باشید
The only reason anyone would ever hate you, is because they want to be just like you
پاسخ
سلام ،بنده هم کمی دودل هستم نسبت به خرید H30 کراس اگر هرکدوم ازدوستان ازماشین راضی هستن لطف کنن ونظرشون روبفرمایند ممنون میشم.
پاسخ
سلام و ممنون سپهر جان از مطالب معرفی و توضیحاتی که ارسال کردین برای معرفی خودرو. یه خرده من دستم بند هست و فرصت نشد که در مورد این خودرو بیشتر بخونم و اشنا بشم. ولی خوب ظاهرا دوستی که مثل شما در فکر این خودرو بودن این مطلب رو خوندن و میتونین با هم مباحثه کنین. منم فرصت شد و شناختم رو بیشتر کردم در موردش عرضی بود خواهم نوشت

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : sepehr_n Ali nemesis
(1396-8-25، 11:09 عصر)mr.mj55 نوشته است: سلام ،بنده هم کمی دودل هستم نسبت به خرید H30 کراس اگر هرکدوم ازدوستان ازماشین راضی هستن لطف کنن ونظرشون روبفرمایند ممنون میشم.

والا منم مثل شما چنین حسی داشتم و خوب طبیعیه چون هنوز مدت زمان زیادی از ورودش به بازار نگذشته. و بجز موارد معدودی که توی بعضی از سایتها دیدم نوشته بودن معمولا کسی مشکلی باهاش نداشته.
من به شخصه یه دور با این ماشین زدم (در حد ۱۰ دقیقه).
ماشین صدای کمی داره و توی اتاق صدای زیادی نمیاد. شتاب ماشین در حد معقول بود. وضعیت گیربکس و تعویض دنده ها عالی بود و هیچ تقه و تکون و ضربه ای احساس نمیکردم (حتی توی معکوس کشیدن).ترمزها خیلی خوب بود.امکانات و آپشن در حد عالی (نسبت به خودروهای داخلی). سیستم تعلیق نرم و بی صدا بود.داخل ماشین فضای مناسبی داره هم برای سرنشینان جلو هم عقب و هم صندوق.
در کل راضی بودم و تصمیم گرفتم ثبت نام کنم.البته توی خرید خودروهای داخلی تا حدودی شانس هم تاثیر داره و البته خط تولید. مثلا یکی میگفت من ماشینمو که تحویل گرفتم فرمونش میزد و توی سقفش صدا میداد. ولی ۱۰ نفر دیگه میگفتن ما چنین مشکلی نداریم. بالاخره ممکنه این وسط چندتایی هم از دستشون در بره و مشکلی هم داشته باشه که با گارانتی حل میکنن. چون تا جایی که شنیدم ماشینها کنترل کیفیتشون بصورت رندوم انجام میشه و اینطور نیست که تمام قسمت‌های ماشین بوسیله کارشناس کنترل کیفیت چک بشه.اونم همه ماشینا رو. توی کارخونه های خارجی خودروسازی شاید این کارا رو انجام بدن ولی توی ایران فرض رو بر این گذاشتن که ماشین مشکلی نداره و اگرم مشکلی داشته باشه طرف میتونه موقع تحویل ماشین چک کنه و در صورتی که مشکل جدی باشه ماشین رو تحویل نگیره.من خودم مورد سراغ دارم که طرف بخاطر مشکل بدنه یا گیربکس ماشین رو تحویل نگرفته و شرکت ناچار شده سند رو باطل کنه و ماشین جدید به مشتری تحویل داده. اگرم قابل حل باشه که با استفاده از گارانتی درستش میکنن.
در کل من زیاد بدبین نیستم.. امیدوارم که مشکل خاصی نباشه.
موفق باشی دوست عزیز
پاسخ
ممنون وتشکر ازپاسخ جامعتون
پاسخ
با سلام.
چندتا عکس از این خودرو میزارم.
دوستان نظراتتون رو در مورد این ماشین (فنی٬طراحی٬امکانات و ...) بیان کنید.
ممنون

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
بررسی خلاصه از خودروی H30 کراس:
خودوهای کراس‌ در بازار ایران قدمت چندانی ندارند و شاید مطرح‌شدن این کلاس از اتومبیل‌ها در بازار ایران را بتوان همزمان با حضور لیفان X۵۰ دانست.
چندی قبل شرکت ایران خودرو از دانگ‌فنگ H30 کراس رونمایی نمود که با توجه به قیمت رقابتی‌اش بسیار مورد توجه قرار گرفت.

طراحی:
H30 cross در ظاهر جلو با وجود چراغ‌های کشیده، جلو پنجره باریک و قطعات پلاستیکی سپر یک طراحی ساده با کمی چاشنی خشونت دارد. نمای جانبی هم با خط مورب روی درب‌ها و گلگیر عقب شیک و امروزی بوده و در عین حال وجود فلاپ‌های روی گلگیرها که با ضربه‌گیرهای زیر درب‌ها به شکل یکپارچه هستند، به عضلانی‌شدن این ظاهر و نزدیک‌شدن به یک SUV حقیقی کمک می‌کند. H30 cross در ظاهر عقب به لطف چراغ‌های امتداد یافته روی ستون‌ها بلندتر از آنچه هست، به نظر می‌رسد و همان چاشنی خشونت ظاهر جلو در ظاهر عقب هم به لطف ضربه‌گیر بزرگ روی سپر و دیفیوزر زیر آن، قابل دیدن است. اتاق H30 cross هم با توجه به مشارکت نزدیک دانگ‌فنگ با پژو در بخش‌هایی همچون درب جعبه داشبورد و ساعت دیجیتال بالای قسمت میانی شبیه به تولیدهای پژو است که در مجموع اتاق هماهنگ و بهتری است ضمن اینکه با وجود مانیتور بزرگ موجود در بخش میانی داشبورد و قطعات طرح چوب و فلز، جلوه‌ای لوکس‌تر از اتومبیلی در این سطح قیمت دارد.

فضای داخلی:
H30 cross دارای طول، عرض و بلندی به ترتیب (۴۳۵۱‌، ۱۷۶۰ و ۱۵۲۸) میلی‌متر به همراه فاصله میان دو محور ۲۶۱۰ میلی‌متر است که با این ابعاد کمی طویل‌تر و عریض‌تر از رقیبش لیفان X50 بوده اما به مقدار جزئی کوتاه‌قدتر است ضمن اینکه در فاصله دو محور شش سانتی‌متر بزرگ‌تر از X50 و ۱۶٫۵ سانتی‌متر بزرگ‌تر از پژو ۲۰۶ بوده که نوید دهنده فضای خوب برای مسافران است.
از نظر فضای صندوق بار هم H30 cross با داشتن فضای ۴۱۷ لیتری که با تا نمودن صندلی‌های عقب تا ۱۱۳۷ لیتر گسترش می‌یابد، به نسبت اندازه اتومبیل فضای بار خیلی خوبی داشته و از بابت استفاده خانوادگی نگرانی ایجاد نمی‌کند.

مشخصات فنی:
دانگ‌فنگ H30 cross از موتور مشهور TU5 پژو استفاده می‌نماید که برای ایرانیان موتور آشنایی است. این موتور ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری روی H30 cross توانی معادل 105 اسب بخار دارد و با تولید حداکثر گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر و با استفاده از یک جعبه دنده ۴ سرعته خودکار تولید کمپانی معروف Aisin ژاپن قادر است تا این مینی کراس‌اوور چینی را با مصرف نمودن حدود ۷ لیتر سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر در سیکل ترکیبی در مدت زمان ۱۲٫۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسانده و در انتها تا حداکثر سرعت ۱۸۳ کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه دهد.

امکانات رفاهی و ایمنی:
اصلی‌ترین تجهیزات آسایشی H30 cross شامل سامانه تهویه مطبوع خودکار، سانروف، سنسور پارک و دوربین دنده عقب، سامانه صوتی و تصویری مجهز به نمایشگر ۶٫۵ اینچی لمسی و بلوتوث، فرمان چرمی مجهز به کلیدهای کنترلی سامانه صوتی و... است که تقریباً همسطح با رقیبش لیفان X50 بوده و برای اتومبیلی با سطح قیمتی زیر پنجاه میلیون تومان بسیار عالی است.
از نظر ایمنی هم H30 cross با داشتن ترمزهای مجهز به سامانه ABS و EBD و چهار عدد ایربگ در مقابل رقبای ۲ ایربگ خود از ایمنی بسیار مناسبی برخوردار است.

سخن پایانی:
دانگ‌فنگ H30 cross در بازار ایران با دو دسته رقیب رودرو است؛ اول رقبای همکلاس که در میان آنها تنها لیفان X50 با آن قابل مقایسه بوده و اتومبیل‌هایی مانند سانگ یانگ تیوولی و رنو کپچر با توجه به فاصله قیمتی بسیار با H30 cross در بخش دیگری از بازار به رقابت می‌پردازند. دسته دیگر رقبای قیمتی بوده که تعداد زیادی اتومبیل‌های ایرانی و چینی زیر پنجاه میلیون تومان را شامل می‌شود.
H30 cross در مجموع در مقابل رقبا تقریباً از هیچ نظر کم نمی‌آورد و توانسته مجموعه‌ای هماهنگ را با قیمتی بهتر گرد آورد و می‌تواند انتخابی ایده‌آل برای کسانی باشد که به دنبال یک اتومبیل با نمایی نسبتاً اسپرت و در عین حال آسان برای استفاده شهری و خانوادگی در این محدوده قیمتی هستند.
پاسخ
سلام وقتت بخیر اقا سپهر و همچنین دوستان دیگر. البته من هنوز فرصت نشده دقیق بخونم در موردش .
ولی با توجه به تیپ و قیافه خودرو که این سبک هست یه نمونه ای از همین استایل که گمونم تو یه رنج قیمت هستن رو اسم میبرم. MVM315 رو در قیاس با این خودرو چه طور میدونید. گمونم اون 140 اسب قدر داشت اگه درست یادم باشه و استایل خودرویی مشابه این داشت. از نظر موتور گمونم 1400 بود  که البته قدرتی ازین ظاهرا بیشتر هست. دقیق الان مطمئن نیستم ولی گمونم تو یه رنج قیمت هستن حدودی . من اینو دقیق چک نکردم ولی قطعا شما احتمالا گزینه های مختلفی رو بررسی کردین. 
مزیت و معایب این دو رو نسبت به هم چی دیدید اگه انالیزی به هم کردید اینا رو
ممنون

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : sepehr_n

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,263 536,571 1396-9-22، 02:42 عصر
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 4,883 1,676,951 1396-9-21، 04:20 عصر
آخرین ارسال: alikazemi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,130 9,844,437 1396-9-18، 06:47 عصر
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,771 687,733 1396-9-17، 12:03 عصر
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,582 1,029,132 1396-8-21، 09:42 صبح
آخرین ارسال: hasan63
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 15 10,196 1396-6-10، 07:35 صبح
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,031 766,480 1396-5-28، 01:57 عصر
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 107 78,562 1396-5-16، 03:12 عصر
آخرین ارسال: OMID1798
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,560 1,932,041 1396-4-23، 11:24 عصر
Star رانا (RUNNA ) - تاپیک اختصاصی خودروی ملی جدید ایرانخودرو TIBA-NAVID 852 549,573 1396-1-16، 07:23 صبح
آخرین ارسال: lx0ve

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان