سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
سلام به شما دوست عزیز
البته 13 برای تیبا استاندارد تره ولی برای 14 مشخصات دقیق رینگ قبلا گفته شده . ولی در کل رینگ ریویی گمونم پیدا اگر بشه گمونم میتونست استفاده بشه البته ریویی 14 نه 13 . چون ریو هم بعدا 13 گذاشتن براش دیگه. در کل مشخصات رینگ رو باید ببینین از نظر افست و مضشخصات دیگه که قبلا قید شده.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Alirabbany
با سلام خدمت همگی دوستان و علی الخصوص آقا نوید عزیز،

بعد از بررسی و تحقیق درباره انواع لاستیک های ایرانی و خارجی با توجه به بودجه خودم لاستیک Lassa رو تهیه کردم البته گل مورد نظرم رو پیدا نکردم ( Greenways) و مجبور شدم گل Attracta رو بخرم. در مورد اینکه اصولا ایرانی بخرم یا خارجی به دو دلیل تصمیم گرفتم خارجی بخرم. اول اینکه لاستیکهای ایرانی هیچ استاندارد یا مقیاس برای اندازه گیری یا کیفیت سنجی ارائه نمیکنن و نظرسنجی از کاربران هم بعلت تجربه های بسیار متفاوت خیلی قابل اعتماد و اتکا نبود. دلیل دوم حساسیت موضوع خرید لاستیک بود که با توجه به خطرات بالقوه خرید لاستیک نامرغوب در نهایت بیخیال لاستیک ایرانی شدم و لاستیک خارجی گرفتم. بازارهای مختلف رو چک کردم و سایتهای مختلف رو هم خوندم. نکته اینکه لاستیکهای تولید اروپا یا اونهایی که قصد دارن در حوزه اتحادیه اروپا به فروش برسن ملزم به ارائه برچسب چارت گریدبندی و مشخصات تایر هستند (چیزی که اصلا در مورد لاستیکهای ایرانی تعریف نمیشه)
برای من طول عمر لاستیک (Wear) هم مهم بود و در نهایت بین Kumhu Solus KH17 و Lassa Attracta همون لاسا رو انتخاب کردم چون لاستیکهای کره ای با وجود کیفیت عالی خیلی نرم هستن و زیر ماشین خیلی عمر نمیکنن. لاستیک لاسا تولید ترکیه و برند دوم Bridgestone ژاپن هست که طول عمر بهتری ارائه میکنه.
لاستیک قبلی ماشین کویر تایر Stella فابریک کارخونه بود که بعد از 3 سال تعویضش کردم. با اینکه در سایت نظرسنجی از کاربران از گل Attracta لاستیک لاسا تعریف نکرده بودن و حتی نمره منفی داده بودن (برعکس گل Greenways همین لاستیک لاسا که خیلی راضی بودن اکثرا) تجربه شخصی من این بود که ماشین بسیار نرم تر، فرمان پذیری (در زمین خشک) خیلی عالی شده چند بار برای تست توی پیچها و خروجی اتوبان شتابگیری کردم و از فرمانپذیری ماشین خیلی راضی بودم هنوز موقعیتش پیش نیومده که در زمین خیس فرمانپذیری رو ک کنم ولی با توجه به گرید C در این مورد مشکل خاصی نباشه و باز هم راضی کننده باشه. ترمز گیری بسیار مطمئنتر شده، مصرف سوخت فرق خاصی نکرده که البته این لاستیک گرید F داره و خیلی روش نمیشه حساب کرد. (فکر کنم بصورت ایده آل اگه لاستیک های ایرانی بتونن کیفیت لاستیکهاشون رو به گرید مصرف سوخت C یا B برسونن نصف مشکل آلودگی هوا حل بشه) در مورد صدای تایر چیز خاصی تغییر نکرده و حداقال در مورد تیبا انقدر موتورش صدا میده که صدای لاستیک چندان مهم نباشه. در مجموع با اینکه در مورد این لاستیک شک داشتم و برای خریدش ریسک کردم ازش راضی ام. اگه تونستین lassa greenways مدل 2018 یا 2019 پیدا کنین در خریدش شک نکنین هرچند همین گل attracta هم خیلی با کیفیته.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
تشکر شده توسط :
دوستان من برای تیبا 2 ثبت نام کرده بودم و به زودی تحویلم میدن/ میخواستم لاستیک های زیر صفری خودشو بدم بره و رینگ 14 براش بگیرم/ لاستیک چه سایزی پیشنهاد میکنین براش؟ رینگ 14 چی؟
پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,205,903 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,234 11,874,438 2019-08-22، 11:52 AM
آخرین ارسال: Baig
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,111 2,151,040 2019-08-18، 08:05 PM
آخرین ارسال: alidkd
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 195 138,243 2019-08-09، 05:34 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,036 884,393 2019-08-03، 08:45 PM
آخرین ارسال: samanohet
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 896,577 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,670 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 551,044 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 47,986 2019-04-07، 03:38 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,265,299 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان