سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
ممنون از جوابتون . منظور من اینه که آیا دانلوپ ژاپن با دانلوپ اندونزی تفاوت داره
و مورد دوم اینه که چون من می خوام سایز 185.70.13 بگیرم بهتره نرم باشه یا یه کم خشک تر؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Ali nemesis
سلام مجدد
قطعا همین طوره. دانلوپ یه شرکت هست که در خیلی کشورها تایر تولید میکنه و شرکت معتبری هست. مثل میشلن که در خیلی کشورا تایر میزنه. تا یه حدودی همشون یه سری استانداردها رو رعایت میکنن ولی کیفیت دانلوپ ژاپن قطعا از سازنده اندونزی و تایلند و .. بیشتره .
185/70/13 یه تایری هست که یه کم فاق بلند تر داره و الزامی نیست که حتما حتما نرم ترین تایر براش گرفته بشه. ولی یه نفر تایر نرم بیشتر میپسنده و دوست داره نرم ترین باشه خوب هانکوک مثلا بهترینه . بین این 2 تا هم نگاه میکنه کدوم نرم تره اونو میگیره.
ولی تایری هست این سایز که میتونین متوسط هم بگیرین. مشکلی نداره.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis
سلام.اقا یه بنده خدایی ساینا خریده رینگو لاستیکش فابریک سایپاس
میخواد لاستیک عوض کنه چی بهش پیشنهاد بدم؟
میخواد لاستیکش نرم باشه که ماشبن نکوبه یخورده هم پهن باشه هم واسه هندلینگ هم ظاهر ماشین خیلی هم پهن نمیخواد استاندارد میخواد
پاسخ
سلام ب شما وقتتون بخیر
تیبا و ساینا از نظر لاستیک و رینگ مشابه هستن و شما میتونید با خوندن صفحات قبلی تاپیک توضیحات کامل رو در موردش مطلع و ب دوستتون بگید

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
با عرض سلام و تشکر از مطالب خوبتون.
 من تقریبا این ۱۲۷ صفحه مطالب مربوط به رینگ لاستیک رو خوندم و اندازه یه درس سه واحدی دانشگاهی مطلب یاد گرفتم. یه راهنمایی که ازتون می خواستم اینه که :اخیرا تیبا ۲ ex ثبت نام کردم و بهمن ماه دعوت نامش میاد . در حال حاضر اختلاف قیمت تیبا۲ رینگ فولادی و اسپورت ثبت نامی ۷۰۰ تومان هست و من رو حساب این که رینگ اسپورت فابریک کارخونه خوب هست این ثبت نام رو انجام دادم. حالا با توجه به مطالبتون یکم دو دل شدم. سوال اولم این هست الان من امکانش رو دارم موقع دعوتنامه بگم همون فولادی رو می خوام ؟ اگه آره در حد همین ۷۰۰ رینگ اسپورت استاندارد با یه زیبایی نسبی گیر میاد. می ترسم ex برنداریم بعد رینگا هم اونقدر گرون باشه که نتونم بگیرم و کلا رینگ اسپورت منتفی بشه چون همینجوری هم حداقل ۸۰۰ باید واسه لاستیک کنار بذارم بازم ممنون
پاسخ
سلام به شما اقا حسام عزیز و عرض خیر مقدم خدمت شما دوست خوب
عرض کنم که ببینین البته اگه ثبت نام کردین که دیگه بعید میدونم بشه کنسلش کرد و اونا پولی که بگیرن رو برگشت نمیدن.
شاید ازین وری بشه تبدیل کرد به اپشن دار ولی ازون طرف قاعدتا نمیشه.
ولی در مورد رینگ به فرض اگه کنسل بشه شما بر فرض گشتید و رینگ باکیفیت خیلی بهتر و یا زیباتر و عالی تر پیدا نکردید (که به نظرم اگه کسی وقت بذاره هم ازین تایر بیکیفیتی که اینا میذارن که به خاطر فاق کوتاهش میکوبه و خشکی نشون میده و هم ازین رینگی که صحبتای استفاده کننده هاش تو تاپیک ها هست اگه سرچ کنید که چند نفر بودن همون بدو امر فرمون میزد و نابالانسی شدید داشت و صحبتاشون هم هست که بعد مراجعه بهشون گفتن علت چی بوده و احتمال ایجادش بعد از مدتی مجدد باز هست) به هرحال شما برفرض محال تایر و لینگ خوب و خیلی بهترم گیر نیاوردین این رینگ و لاستیک خودشون که هست. خونه اخرش میتونید همینو بگیریید.
هرچند به شخصه من اگه باشم باز هم تیپ اپشن دار نمیگیرم . خودم انواع اقسام اپشن گذاشتم رو ماشین که هنوز که هنوزه الان در هیچ اپشنی به کیفیت و تمیزی اپشن های ماشینم سایپا نصب نکرده و دوستان متعددی هم که اپشن ها رو نصب کردن میتونن توضیح بدن در این باره.
سلامت باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis farzdaafi
سلام رفقا بعد سه سال و نیم و طی مسافت ۶۰هزار کیلومتر هر چارتا تایر باهم وقت تعویض شد منم این سری دو جفت ایرانی گرفتم اگه تبلیغ نشه بارز و سایز تایرهای قبلی 185بود ک گاهی ترمز خیلی کم ب مشکل برمیخورد اما خیلی کم تایر جدید 175گرفتم تغییرخیلی اندک خیلی کم تو ترمزهای ناگهانی حس میشه انگار عملکرد قابل اطمینانتری داره موفق باشید رفقا
پاسخ
سلام منم یه جفت تایر گرفتم همین هفته پیش .
یه زاپاس نو نو داشتم که زیر ماشین اصلا نرفته بود. یه تایرم که اضافه خریده بودم (جفت همین زاپاس) اونا رو که 1 سالی هست گذاشته بودم زیر ماشین و نو نو هستن. 2 تا رو اون موقع از مدار خارج کرده بودم که صاف صاف شده بودن.
2 تا که جلو بودن رو بردم عقب اون موقع و و نو ها رو گذاشته بودم برا جلو.  چند روز پیش یکی از عقبیا پنچر شده بود و با اینکه اوضاع عقبی ها خوب بود و میشد هنوز ازشون استفاده کرد و اج داشتن هنوز ولی خوب گفتم زمستونه و تو دردسر نیفتم بعد ... برا همین یه جفت نو گرفتنم و عوض کردم.
هانکوک اصلی ندیدم و مکسس گرفتم . اینا رو گذاشتم جلو و جلوییا که گفتم کمتر از یه ساله زیر ماشین اومدن و نو هستن رو بردم عقب.
تایرای من ژاپنی بودن و از نظر دوام و اینا خوب مشخصه تایرای سختجون تری هستن ولی خوب خشک ترم هستن.
ولی این مکسس که همین یه جفتش رو گذاشتم جلو با اینکه از نرمی ماشین کاملا راضی بودم ولی دنیایی بهتر شده نرمی ماشین !! زمین تا اسمون نرم تر شده .. احتمالا اگه هانکوک کره اصلی گیرم میومد که خدا میدونه اون دیگه چه قدر نرم بود ...   در کل چون رو چرخای فرمان هست خیلی تغییرش محسوس به چشم میاد برام و خیلی خیلی روان و نرم ست. تایرایی که این مدت 1 سال اخیر جلو بودن هم نو نو هستن که الان رفتن عقب.
در کل تیوپلس تجربه شد زاپاس به اون صورت انگار لازم نداره . یه زاپاس قراضه هم باشه که وقت ضرورت کار رو راه بندازه بسه نمیخواد حتما نو باشه ...

------------------ ((ا))

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,142 10,041,643 دیروز، 11:13 صبح
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 4,902 1,718,154 1396-10-30، 12:41 صبح
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,777 712,443 1396-10-26، 03:06 صبح
  تاپیک خودروی H30 کراس محصول ایرانخودرو TIBA-NAVID 16 820 1396-10-15، 11:36 صبح
آخرین ارسال: sepehr_n
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,583 1,046,421 1396-9-26، 11:40 صبح
آخرین ارسال: shermanpop
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 171 114,663 1396-7-29، 11:21 عصر
آخرین ارسال: Masoud Fardi
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,031 777,420 1396-5-28، 01:57 عصر
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,560 1,968,723 1396-4-23، 11:24 عصر
Question تجربه ی اولیه با تیبا 2 (تیبا ی هاچ بک) TIBA-NAVID 74 76,833 1396-2-24، 10:40 عصر
Star رانا (RUNNA ) - تاپیک اختصاصی خودروی ملی جدید ایرانخودرو TIBA-NAVID 852 556,060 1396-1-16، 07:23 صبح
آخرین ارسال: lx0ve

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان