سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132)
سلام خدمت دوستان
ميخواستم بپرسم بيمه بدنه يا همون کارت طلايي جدا از بيمه شخص ثالث هست ؟؟؟
بيمه ثالث براي ما اومده ولي چيزي به عنوان بيمه بدنه هنوز تحويل ندادن . بصورت پستي مياد ؟؟؟
موقع خرید گفتن کارت نارنجی که بیمه بدنه هم داره

حالا همون کارت نارنجی هم ندادن به ما . اونم با پست میاد یعنی ؟؟؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما
دوست خوبم ماشین شما بیمه بدنه نداره مگر اینکه اپشن بیمه بدنه رو خریده باشید .
یا اینکه مثلا بیمه ای در بیرون بمه بدنه کرده باشید
زمان ما یعنی سال 90 و قبلش بیمه بدنه مجانی داشت تیبا
الان دیگه نداره.
کسی خواست باید پولشو بپردازه.
وگرنه کارت نارنجیش فقط گارانتی خود ماشین هست. و هیچ ربطی کارت نارنجیش به بیمه بدنه نداره.
(2014-08-22، 03:47 PM)amery.ehsan نوشته است: موقع خرید گفتن کارت نارنجی که بیمه بدنه هم داره
حالا همون کارت نارنجی هم ندادن به ما . اونم با پست میاد یعنی ؟؟؟

سلام مجدد
بله اگه بیمه بدنههم خریده باشید و وجهشو پرداخته باشید اونم روی کارت تعریف میکنن.
کارت نارنجی تا جایی که میدونم میره نمایندگی و تحویل فرد میشه.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2014-08-25، 11:56 AM)amery.ehsan نوشته است: با عرض سلام
اقا این سایپا پدر ما رو در اورد
یک هفته هست پراید تحویل گرفتیم . از زیرش روغن ریزی داره
بار اول بردیم گفت از پلوس هست چسب زد هنوز خونه نرسیدیم دوباره شروع شد
باز رفتیم گفت فیلتر روغن شل بوده سفت کرد . باز سری بعد رفتیم گفت باید ببینم از کجاست
تازه دیروز متوجه شدم سپر عقب و چراغ عقب نمیدونم چرا از بدنه حدود دو سانت فاصله گرفته
ای خدا من اینو کجای دلم بزارم آخه

دوست خوبم این پست رو داخل تاپیک موارد متفرقه پلاک و .. گذاشته بودین
که منتقلش کردم به این قسمت.
والا پراید دیگه اسمش روش هست.
بیکیفیت ترین خودروی تولید داخل هست متاسفانه که روزانه وقتی میرن 170 180 200 تا تولید میکنن ازین بهتر نمیشه انتظار داشت.
موارد مونتاژی و اینجور چیزاهم توش معلومه کم نیست.
برای مشکل سپر شاید بستی از سپر بسته نیست و درست تنظیم نیست
باید ببرید تا درست بشه.
موفق باشید

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام خسته نباشید دوستان
من یک پراید 131 تحویل مهر، توی اردیبهشت ثبت نام کردم می خوام بدونم الان تو 131 تاخیر دارن یا نه (امید وارم تجربه تیبای آخر سال قبل رو تکرار نکنن) ؟
دعوت نامه تقریباً کی میاد .
متشکرم
پاسخ
سلام به شما دوست خوب.
والا شرکت های خودروساز ما حساب کتاب زیاد ندارن
امروز ممکنه بد باشن فردا سر وقت بدن.
یا برعکس/
ولی خوب تولید پراید خیلی بالاست و یه مقداری هم افت هاش برای همین تولید رگباریش هست بخشیش..
فکر نکنم تاخیری داشته باشه براتون زیاد.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام و خسته نباشید.
اگه لاستیک فابریک تیبا که 175 هست روی پراید بندازم مشکلی ایجاد نمیشه؟ایرادی نداره؟

(2014-09-02، 01:03 PM)TIBA-NAVID نوشته است: سلام به شما و عرض خیر مقدم
عرض کنم خدمتتون :
البته برای پراید نیز بعضی لاستیک عریض میذارن مثلا 175 ...
ولی این 175 لاستیک تیبا فاقش بلند هست و با ریو مشترکه.
برای پراید زیاد مناسب نیست این تایر.

ممنون.از چه لحاظ برا پراید مناسب نیست؟
پاسخ
سلام به شما و عرض خیر مقدم
عرض کنم خدمتتون :
البته برای پراید نیز بعضی لاستیک عریض میذارن مثلا 175 ...
ولی این 175 لاستیک تیبا فاقش بلند هست و با ریو مشترکه.
برای پراید زیاد مناسب نیست این تایر.

(2014-09-02، 12:42 PM)amin-93 نوشته است: ممنون.از چه لحاظ برا پراید مناسب نیست؟
سلام به شما
ممکنه حالا کسی این سایز یا حتی تایر عریض تر یا با فاق بالاترم بذاره.
اما استاندارد نیست و چه بسا مشکلاتی برای فرد ایجاد کنن ...
اما از چه نظر عرض کردم این تایر زیاد استاندارد پراید نیست؟
چون پراید تایر فابریکش 165/65/13 هست.
تایر 175/70/13 تیبا اگر براش گذاشته بشه.
3 سانت قطر چرخ تغییر میکنه.
و 5.5 درصد تغییر سایز چرخ محسوب میشه.
در حالی که استاندارد این تغییر سایز برای عدم ایجاد خطا در ترمز ضد قفل 2.5 درصد هست.
احتمال داره خطای سیستم ای بی اس (ترمز ضد قفل ایجاد کنه) .
و چه بسا این سایز با فاق بالا حتی مشکل گیر کردن در دست اندازها و یل مواردی ازین دست هم داشته باشه برای خودرو ...
پاسخ این سوالو در صحبت قبلیمم عرض کرده بودم.
که حالا چون پرسیدید کامل تر عرض کردم.
وگرنه عرض کردم قبلا که این تایر فاقش یه مقدار برا پراید بالاتر هست .

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
خسته نباشید می خواستم بدونم در تحویل 131 هم مشکلی دارن ؟، چون هنوز دعوتنامه های شهوریور هم نیومده !! قبلاً می گفتن تو 131 تاخیر ندارن .
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام به شما
این سوالو بالا نیز پرسیدین.
عرض کردم
حساب کتاب نیست توی شرکت های ایرانی
ممکنه یه مقطع امروز تاخیر باشه ...عمدا حتی یا غیر عمد
ممکنه تاخیر نباشه.
مختص خودروی خاصی هم نیست.
بعضی وقتا حتی عمدا ایجاد تاخیر میکنن.
پرایدم تولید همیناس و بعید نیست تاخیرش.
و شرایط در زمان های مختلف تفاوت میکنه.
موفق باشین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوست عزیز
یه سوالی داشتم مربوط به پراید یورو4
موقع تعویض دنده زمانی که دور موتور بیشتر از 3000 باشه کلاچ که میگیری دور موتور بصورت ناگهانی بالا میره جای اینکه پایین بیاد.!!!! ولی توی دورهای پایین تر اینجوری نمیشه البته میشه خیلی کم!!!! چکارش کنم؟؟؟ یادمه قبلا میگفتین واسه تیبای شما هم این مشکل بوده نرمافزاریه!!!
یه سوال دیگه سرویس اولیه توی 5000 تا انجام میشه یا 6 ماه. اخه من کم استفاده میکنم ممکنه یکسالونیم طول بکشه تا 5000 تا رو برم.چکارش کنم؟
یه سوال دیگه ایا روغن واسکازین 85 90 به گیربوکس فشار میاره ؟؟؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,100 2,131,251 2019-07-17، 07:33 PM
آخرین ارسال: victor
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,310 641,618 2019-07-13، 08:08 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,223 11,789,182 2019-07-11، 09:46 PM
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 889,474 2019-06-20، 12:04 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,606 1,197,251 2019-05-19، 11:12 PM
آخرین ارسال: علی اهدا
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 548,290 2019-05-14، 06:59 AM
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 17 12,734 2019-04-20، 11:59 AM
آخرین ارسال: payamkhodad
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 111 90,932 2019-02-16، 08:10 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,248,691 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig
Video گالری تصاویر خودروی رانا -( RUNNA خودروی ملی ایران خودرو ) TIBA-NAVID 19 15,493 2018-06-29، 06:29 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان