سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132)
سلام به شما دوستان عزیز و ارجمند
ار جهتی که بعضی دوستان در خصوص خودروی پراید بعضا سوالاتی در مورد موارد جنبی و موارد تحویلش و یا انتخاب تایر و یا موارد فنی پراید بعضا مورد سوالشون بود.
و بعضا لابه لای تاپیک های زیرشاخه تیبا موارد رو مطرح میفرمودند.
این تاپیک ایجاد شد که مواردی ازین قبیل در اینجا مختصر و مفید پرداخته بشه.
از دوستان عزیز ممنونم.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
(1393-3-26، 04:42 عصر)mrali نوشته است: من میخوام برای پرایدم (131) از این رینگ های فابریک آلومینیومی سفارش بدم. اما چنتا سوال ذهنم رو مشغول کرده:
1- وزن رینگ های فابریک آلومینیومی نسبت به رینگ های فولادی فابریک آیا سبک تر هست یا سنگین تر؟ وزن دقیقشون رو دارید؟ این برام خیلی مهمه چون همونطور که میدونید هرچه رینگ و لاستیک سبک تر بشه فرمان پذیری ماشین و کنترلش و رانندگیش راحت تر میشه.
2- اگه رینگ آلومینیومی 13 با تایر 175/60 برای پراید استفاده کنم آیا در حالتی که ماشین پر و سنگین هست تایر به جایی گیر میکنه یا نه؟ اینم بگم که قرار نیست ارتفاع ماشین رو کاهش بدم.
فعلا همین 2 تا سوال بود که ممنون میشم پاسخ بدید.

سلام به شما دوست عزیز و ارجمند علی گرامی
عرض خیر مقدم خدمت شما
برای اینکه مورد موضوع سوالتون در جایی مخصوص به خود بهش پرداخته بشه این تاپیک ایجاد شد.
البته این رینگای سایپا در مقایسه با رینگ های استاندارد و باکیفیت خارجی خوب پایین ترن.
هم از نظر زیبایی
هم جنس.
ایرانی هستن اینا و ساده هستن.
زیاد با رینگای خوب اسپورت خارجی معتبر ...نه تقلبی و چینی ها ...قابل مقایسه نیستن.
از نظر وزنی سبک تر هست رینگ الومینیومی اگه استاندارد باشه جنسش و خوب.
البته باید در عین سبکی مستحکم هم باشه
بعضی رینگا هست سبکن ولی اولین چاله باعث تاب برداشتن یا در کوچک ترین ضربه میشکنن.
خوب اونا اصلا خوب نیستن.
اما رینگ اسپورت غیر استانداردی هم هست که وزنش بالاترم باشه.
اما موارد استاندارد سبک ترن.
در مورد تایر ...
سایز تایر فابریک پراید 165/65/13 هست تا جایی که یادم هست.
اما 175/60/13 از نظر استاندارد بودن ترمز و ... استاندارد هست.
2 میلی متر حدودا ارتفاع ماشینو میاره پایین تر.
و اینکه داخل گلگیر حدود 5 میل یا نیم سانت خالی تر میشه.
پس واضح هست این تایر به هیچ وجه مشکل گیر کردن که نخواهد داشت.
و ازین نظر استاندارده .

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
ممنونم نوید. رینگهای ایرانی درسته خیلی تنوع ندارن اما محکم به نظر میرسن. در مورد رینگهای خارجی باکیفیت که گفتی، میتونی یه قیمت تقریبی بهم بدی؟ چقدر با ایرانیا تفاوت قیمت و وزن داره؟
راستی، تایر 175 رو مصرف سوخت و استهلاک جلوبندی تاثیر منفی داره یا نه؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID saber2298
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند و عرض خیر مقدم مجدد
عرض کنم اولا اینکه پراید کلا از نظر جلوبندی ضعیف هست.
ولی نه قاعدتا نباید مشکلی داشته باشه.
البته پراید به خاطر ضعف موتوری و فنیش ماشینیه روی افزایش وزن و اینا حساسه و راندمانش افت میکنه.
ولی نه به نظر مشکلی نخواهد داشت این تایر براش.
حالا درسته از نظر هندلینگ و اینا و پایداری زیاد در پیچ ها مثبت نیست پراید که بخشیشم برا سبکی ماشین هست .
و تایر کمی عریض تر میتونه هندلینگ و پایداری رو بیشتر کنه.
و احتمال تاثیر مثبت خوبی خواهد داشت اگه تایر خوبی انتخاب بشه.
ولی زیادم ضروری به نظر نمیرسه و با توجه به استایل و وضعیت پراید همون تایر خودشم اگه جنس خوبی باشه کفایت داره.
------------------
در مورد رینگ والا ظاهر معرف استحکام و ایمنی و جنس نیست
ظاهر یه چیزه ... ایمنی ی چیز.
رینگای فابریک شرکتی اسپورت سایپا از نظر ظاهری که چنگی قطعا به دل نمیزنن و زیاد با طراحی قالپاق فرق ندارن.
اما از نظر جنسی هم اگه مقایسه با رینگای چینی تقلبی و بیکیفیت و ... بشه ... بله شاید بهتر باشن.
ولی رینگ خوب و باکیفیت جنسای بهتر و باکیفیت تر
خوب قطعا بهتر هستن.
در مورد قیمت خیر بنده اطلاع ندارم
رینگ نیز ملاحظات و نکات خودشو داره.
باید بررسی بشه و بگردید.
از نظر عرض رینگ.
از نظر استحکام
از نظر سبکی
از نظر جنس و آلیاژش
از نظر آفست رینگ
استاندارد باشه برا پراید.
موید باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
(1393-3-27، 04:03 عصر)teravatt نوشته است: با سلام
در ابتدا بگم به کمکتون احتیاج دارم از بس تعمیرگاه رفتم و بی نتیجه بوده درمانده شدم
مشکل پراید صبا86 انژکتوری با کارکرد 35000 تا اینه که ماشین با استارت ضعیف و طولانی و به همراه گاز دادن روشن میشه و میمونه اگه گاز ندم روشن نمیشه. قبلا با استارت ضعیف روشن میشد ولی الان باید گازم نگه دارم.
باطری- استاپر – 4 شمع – صافی بنزین عوض شده انژکتور تمیز شده نه تنها مشکل بهتر نشده بدتر هم شده
تو دباگ زدن گفتن یه مشکل جزئی برای وایرها نشون میده اگر راست گفته باشن.
لطفا راهنماییم کنین و در صورت شناخت یه تعمیرگاه خوب و خبره تو غرب و ترجیحا شمال غرب تهران بمن اطلاع دهید
با عرض پوزش اگر اینجا زیاد جای مناسبی برای طرح این سوال نبوده
با تشکر فراوان

سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
و عرض خیر مقدم خدمت شما
همون طور که عرض کردم از جهت حفظ نظم تاپیک های مختلف.
سوال شما رو در تاپیک موارد و مسائل پراید مطرح میکنم خدمتتون.

عرض کنم :
باید بررسی بشه.
وقتی ماشینی بد روشنی میکنه و خوب روشن نمیشه.
لزوما مشکل سوخت و ساز و مشکل موتوری و ... نیست به این معنی.
باید بررسی بشه که مشکل از چه موردی هست.
و رفع مشکل به این صورتم نیست که تعمیرکار برداره از بیخ همه قطعات رو عوض کنه که آخر سر مشکل حل بشه !
این روش روش بعضی نمایندگی های سایپاست که تعویض کار هستن بعضا.
هرچند بینشون موارد خوبم پیدا میشه.
بگذریم.
نمیشه بررسی نکرده چیزی گفت.
اول از همه برق ماشین شما باید چک بشه.
از صفر تا 100
از اون وضعیت باتری و سلامت باتری ماشین شما بگیر.
که ممکنه با یه ضعف و خرابی باتری ماشین بدروشنی کنه.
از شل بودن فیش باتری بگیر.
از خرابی دینام و شارژ نکردن باتری بگیر.
تا مشکلی در شمع ها ...
یا سولفاته شدن کابل اتصالی وایرهای شمع و نفوذ آب به داخل اون و خرابیش.
یا خرابی یک یا چند شمع.
یا مشکل استپر موتور که روی دور موتور تاثیر داره و تنظیم کننده هست.
اول از همه شک به برق ماشین شماست.
و باید ریز موارد بازدید بشه.
یا ممکنه استارت و اتومات استارت مشکلی داشته باشه و عملکرد صحیحی نداشته باشه
باید چک بشه
اینا همشون که چک شد
اگه درست بودن
بعد میرید سراغ موارد سوخت رسانی.
مثلا اینکه سیستم ارور نداره
خطا نداره
یا مثلا انژکتور مشکلی نداشته باشه
یا موارد دیگه ...
موارد مختلفی هست
اما اول از همه برق ماشین و دوم این موارد مربوط به سوخت و ساز ماشین باید چک بشه.
چک شدن فرق داره با اینکه چشم بسته دستور تعویض هرچی رسید صادر بشه.
این تعویض کاری هست نه تعمیر کاری.
میتونین نمایندگی خوبی در سایپا مثلا یکی از مرکزی ها ببرید تا کامل بررسی بشه و رفع بشه
اصلا ممکنه دریچه گاز مشکلی داشته باشه و از تنظیم خارج باشه
یا حتی همون باتری و یا دینام.
یا اگر وایر شمعی مشکل داره خوب مسلمه باید عوض بشه هر 4 تا
تا مشکل رفع بشه

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : teravatt
سلام اقا نوید ممنون از ایجاد این تاپیک
من ماشینمو تحویل گرفتم . یورو 4 هستش
وقتی ماشین رو روشن میکنم و 3-4 دقیقه که میگذره و گرم میشه درحالت درجا وقتی مقداری گاز میدم و دور موتور رو روی 1.5 میارم موتور ماشین ضربه میزنه وقتی بیشتر گاز میدم ضربه زدنش کم میشه و تموم میشه
هنوز روغن ماشینو عوض نکردم
امکان داره از روغن باشه ؟ کارکرد هم 80 کیلومتر
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما ایمان عزیز
مبارک باشه
عرض کنم باید بررسی بشه
اول از همه از صفر مواردی مثل روغن در زمان خنکی و پارک ماشین در سطح صاف چک بشه سطح روغن کم نباشه
تو محصولات سایپا پر تکرار بوده که سطح روغن کم بوده ... که بسیار برا ماشین صفر ضرر داره
دوم کیفیت روغن سایپا زیاد خوب نیست
و صدای موتور باهاش بیشتره
ولی اگه سطحش خوب باشه ضربه زدن و ... نداره فقط صدای موتور بیشتر شاید باشه
با این حال لزومی نداره قبل 800 1000 تا روغن عوض بشه مگه اینکه مشکلی باشه.
و مورد دیگه اینکه اتصالات برقی و فیش باتری بررسی بشه و ترجیحا باز و بست بشه.
و اگه مورد پابرجا موند بعدا تو سرویس یه دیاگ بزنن اروری چیزی نباشه.
و همچنین کیفیت بنزین استفاده شده رو نیز در نظر بگیریرید
و مورد آخر اینکه شمع ها و وایرهاشون بررسی بشه تو سرویس
احیانا موردی در اونجا نباشد
و همین طور سلامت استپر
قاعدتا نباید مشکل خاصی باشد.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : iman1990 MEhraN20
آقای نوید - تیبا ازتون تشکر میکنم
یعنی فکر میکنین بعد از تعویض مواردیکه گفتم ممکنه مشکل از موارد تعویض شده باشه؟؟
راستش من خاطره خوبی از نمایندگی ها ندارم بخار همین سراغشون نرفتم
در ضمن بگم جدیدا دیاگ که زدن گفتن مپ سنسورش مشکل داره و اعدادهش تو رنج نیست
مپ سنسور میتونه باعث روشن نشدن ماشین هم بشه؟؟؟؟
ببخشید اینم فراموش کردم بگم که ماشین تا وقتی سرده این مشکل رو داره وقتی گرمه با یه تک استارت و بدون گاز راحت روشن میشه
پاسخ
سلام به شما دوست عزیز
عرض کنم نه ...مشکل شما ازون چیزایی که عوض کردین نیست و احتمالا گیر کار جای دیگست.
گفتم از یه مشکل ساده برقی بگیر تا مشکل نرم افزاری ...
نه مشکلی در باتری و استارت.
یا سیستم سوخت رسان.
باید بررسی بشه.
درسته بعضی نمایندگیا بعضا خوب نستند.
اما الان شاید خیلیاشون از بیرون بعضا برترن
حداقل در مورد ارور ها و مشکلات خاص.
در مورد مپ سنسور یا استپر موتور بله احتمالش هست.
و احتمالا اگه ارور و مشکلو اونجا دیدن ...
احتمال زیادی هست مشکلتون همون باشه.
ضمن اینکه دریچه گاز و یا سنسور اکسیژن یورو 4 ها و مواردی ازین دست نیز باید بررسی بشن.
احتمالا مشکلتون از همون مورد باشد.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : teravatt
خیلی خیلی ممنونم از پاسخ سریع شما امیدوارم اون پستی که اضافه کردم که مشکل خت روشن شدنش فقط مال وقتیکه ماشین سرده بدستتون رسیده باشه

موفق باشین
جهت اطلاع برای صاحبان پراید

پیرو تماسی که پند دقیق قبل با نمایندگی مرکزی شماره 2 داشتم فرمودن که طبق دستور تعمیرگاههای مرکزی از قبول پراید معذورن ظاهرا بدلیل شلوغی.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپیک خودروی H30 کراس محصول ایرانخودرو TIBA-NAVID 11 170 1 ساعت پیش
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,766 672,377 1396-8-27، 08:43 عصر
آخرین ارسال: mahdi_R
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 4,853 1,648,740 1396-8-25، 12:49 عصر
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,582 1,017,470 1396-8-21، 09:42 صبح
آخرین ارسال: hasan63
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,122 9,735,623 1396-8-17، 08:16 عصر
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,261 530,600 1396-8-16، 09:15 عصر
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 15 10,024 1396-6-10، 07:35 صبح
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,031 760,839 1396-5-28، 01:57 عصر
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 107 77,600 1396-5-16، 03:12 عصر
آخرین ارسال: OMID1798
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,560 1,904,304 1396-4-23، 11:24 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان