سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 29 رأی - میانگین امتیازات: 4.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اولین تجربه با تیبا
دوست خوبم سلام مجدد
والا در مورد آپشن ها و مواردی که در دست کار هست و مواردی که انجام شده اگه یه نگاه به تاپیک آپشن های مدرن تیبا بکنین خیلی خوبه و شاید من خیلی چیزا رو از قلم بندازم ...
سنسور دنده عقب،دوربین دنده عقب،شیشه بالابر برقی عقب، آیینه برقی،صندوق پران، از جمله اپشن های شاخص تری هستند که در مورد آپشن های مدرن تا الان عملی شدن یا در دست کار هستن.
خیلی آپشن های ریز و درشت دیگه هم کار شده که میتونین تو صفحات این تاپیک ببینین.
در مورد تایر و رینگم شاید اگه نگاهی به صفحات تاپیک هم نام این موضوع یعنی تاپیک انتخاب رینگ و تایر تیبا مراجعه کنین خیلی براتون موارد جالبی بتونین ببینین.
من 185/70/13 تویو ژاپن دارم.بحث های انتخاب تایر و رینگ و این حرفا مفصل تو تاپیک مربوطش هست و میتونین ملاحظه بفرمایین.
والا از ماشین راضی هستم من که به شخصه.
خدا رو صد هزار مرتبه شکر .... انشاالله همه از انتخاب هاشون راضی باشن.
قیمت مناسبی که پرداختم.
طراحی جدید.امنیت نسبی خوب.آپشن های خوبی که از نظر ایمنی داشت.
کیفیت نسبی خوبش نسبت به قیمتش.
مصرف سوخت بسیار خوبش.
شتاب بسیار خوبش.
هندلینگ خوب و فرمون نرم و خوبش.
راحتی سرنشین و صندوق بزرگ و جاپای خوب سرنشین ها بر خلاف ظاهرش که به نظر میاد کوچیک باشه.
همه بخشی از مزایاش هستن.
به عنوان معایب شاید بی دقتی های مونتاژی که بعضا پیش میان، عدم وجود قطعات به صورت خوب و همیشگی و کمبود قطعاتش،عدم وجود پرسنل متخصص و آشنایی پرسنل سایپا با روال کارش و مشکلاتش...
و این ها رو من به چشمم بیشتر میاد که امیدوارم رفع بشن.
اما در کل خدا رو شکر از انتخابم خدا رو شکر راضیم.
انشاالله همه از هر انتخابی که میکنن راضی باشن.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
بهترن است شک نکنید
[تصویر:  442_1256455855.jpg]
«تیبا» در لغت نامه دهخدا آهو معنی شده‌است. در این لغت نامه آمده‌است: تیبا (هزوارش) به زبان زند و پازند آهو را گویند.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Amir_Tiba mehrdad1355 Tohidast
Shyبا سلام به تمامي دوستان تيبا سوار

بنده 15/9/91 تيباي سفيدم رو تحويل گرفتم . در كل ماشين بدي نيست البته تمامي خودروهاي توليد داخل معايب خاص خودشون رو دارن ولي روي هم رفته ماشينه خوبييه. دوستان ، موقع بنزين زدن وقتي باك فول شد گيج فقط يه خط بالا اومد و بعد از چند ساعت به حالت فول دراومد فكر كنم يكي از دوستان نوشته بود وقتي بنزين مزنيد سوئيچ رو يك مرحله باز بزاريد تا گيج عمل كنه . اگه مطلب درسته لطفا" تاييد بفرماييد. در ضمن موقع دريافت دعوت نامه به اختيار دو تيپ آپشن اختياري هم ميشد انتخاب كرد كه من تيپ 1 آپشن رو انتخاب كردم و اون هم شامل 1- روكش صندلي فابريك 2- سنسور دنده عقب 3- دزدگير تصويري 4- كيت قفل مركزي 5- صندوق پران و رو هم 820 چوب آب خورد. با تشكر
پاسخ
(2012-04-17، 07:12 PM)Tiba sam نوشته است: سلام خدمت همه دوستان و آقا نويد و دوست خوبمون آقا مسعود كه اين تايپيك ( اولين تجربه تيبا ) را راه اينداختن. Smile
آقايون و خانومها من از صداااااااااااااااااااااااااااااى ماشينم خيييييييييييييييييييييلللللللللليييييى راضيم و دوستش دارممممممممم.... Smile
ماشين قبليم (405 GLX) بود ديگه از دستش راحت شدمممممممم Smile
واقعاً ميگم تا حالا ازش راضيم.
مرسى از دوستان.
Smile
بازم ميگم صداشو ......

سلام
هنوز هم از تیبا در قیاس با 405 راضی هستید؟
پاسخ
تشکر شده توسط : Aria amir121 mehrdad1355 omid sh TIBA-NAVID
(2012-12-10، 10:55 AM)salman48 نوشته است: Shyبا سلام به تمامي دوستان تيبا سوار

بنده 15/9/91 تيباي سفيدم رو تحويل گرفتم . در كل ماشين بدي نيست البته تمامي خودروهاي توليد داخل معايب خاص خودشون رو دارن ولي روي هم رفته ماشينه خوبييه. دوستان ، موقع بنزين زدن وقتي باك فول شد گيج فقط يه خط بالا اومد و بعد از چند ساعت به حالت فول دراومد فكر كنم يكي از دوستان نوشته بود وقتي بنزين مزنيد سوئيچ رو يك مرحله باز بزاريد تا گيج عمل كنه . اگه مطلب درسته لطفا" تاييد بفرماييد. در ضمن موقع دريافت دعوت نامه به اختيار دو تيپ آپشن اختياري هم ميشد انتخاب كرد كه من تيپ 1 آپشن رو انتخاب كردم و اون هم شامل 1- روكش صندلي فابريك 2- سنسور دنده عقب 3- دزدگير تصويري 4- كيت قفل مركزي 5- صندوق پران و رو هم 820 چوب آب خورد. با تشكر
سلام دوست گرامی ماشینتون مبارک باشه Smile
این ایراد آمپر بنزین تقریبا تمام تیبا سوارها باهاش درگیرن ...ماله منم اینجوری بود و تقریبا الانم اینجوریه ...توی سرویس 10000تا جهت آپدیت 25000تومن گرفتن و فقط مشکل دیر بالا اومدنش هنگام سوخت گیری حل شده(البته اگه دوباره خراب نشه)ولی هنگامی که با ماشین میرم بیرون کمی گیجه و اگه توقف داشته باشم که ماشینم خاموش بشه و پس از چند دقیقه دوباره روشن بشه میاد پایین و دوباره پس از چند ساعت میاد بالا که این مشکل تا حالا حل نشده Sad
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
با سلام
تیبا برج 10 91 با طی مسافت 100 کیلومتر
1- موتور دارای صدای زیاد حتی در مقایسه با پراید
2- گیربکس و کلاچ نرم بهتر از سمند خودم
3- موتور در دنده 1 پر شتاب تر از سمند
4- مصرف بنزین را هنوز نگرفتم ولی حتما بهتر از سمن است
5- کیفیت داشبورد و بدنه خیلی پایین تر از سمند
6- صندلی ها متوسط
7- تعلیق نرم تر از سمند
8- احساس امنیت بهتر از پراید پایین تر از سمند
9- امکانات بد نیست کمبود آینه برقی و شیشه بالا بر عقب کاملا حس میشه
بقیه مورد ها بعدا بهتر معلوم میشه
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mehrdad1355 mk8mk omid sh شهاب mr_saeed
برا اونایی که دودلن به عنوان کسی که پراید هاچبک-سمند و پرشیا رو به مدت طولانی روندم تیبا به نظرم دارای معایب زیره
1-فرم نشستن پشت فرمونش ،فرمه استانداردی نیست،هر کاری کردم نتونستم حالت صندلی رو جوری تنظیم کنم که با پدال و فرمون راحت باشم.
2_فضای داخلیش خیلی کمه البته از نظر جای پا برای هر 4 نفر تو صندلی خودشون خوبه ولی صندلی ها بهم نزدیکن و انگار عرض کمی داره ماشین،تقریبا شبیه فضای داخلی ام وی ام110.
3_یه سری امکانات معمولی که معمولیترین ماشینا، حتی پرایدم داره این نداره،مثلا چراغ داخل داشبورد.امکان بسته دریچه هوای روی داشبورد.خستگیره پا که کناره کلاج باید باشه.
4_جنس خیلی بده تودوزی!نمونش اومدم پلاکو بزارم تو صندلی کمک تا ببرم نصبش کنم،آروم خورد به رودری و نتیجش یه خطه عمیق و تابلو شد!
5_نگاه بد مردم! نمونش بردم دزدگیر ببندم رفیقم میگه ماشینه خوبیه فقط قیافش یکم خنگه! اونیکی رفیقم از دور بعده چند سال منو دیده بعد دست تکون دادن سرشو به نشونه ندامت تکون داد که مثلا خجالت بکش با این ماشینت!هه(البته این مورد برای من مهم نیست ولی ممکنه برا خیلیا مهم باشه)
6-دید بسیار بسیار نامناسب عقب،من سمندم داشتم. اما با اینکه جسه بزرگتری داره خیلی دید بهتری داشت.من برای پارک کردن این دفعه اول تقریبا به مشکل خوردم،آینه های جانبی هم برای پارک دید مناسبی نمیده.
از گفتن اینکه تقریبا همه ،وقتی این ماشینو صفر تحویل میگیرن یکی دو تا اشکال مکانیکی داره و بازار راکد دسته دوم که موجب افت قیمت شدید میشه و کمبود قطعات یدکی به عنوان اشکال پرهیز کردم البته.
..........اما خوبیاش......
1-لذت رانندگی زیاد
2-جسه کوچیک ماشین در قیاس با فضای داخلی و صندوق بار که رانندگی تو شهرو راحت میکنه.
3-بدنه بسیار صفتو محکم که هم حسه استحکام و قوی بودنو تو رانندگی میده و هم واقعا بدنه محکمی داره(قابل قیاس با پراید نست به هیچ وجه)
4-مصرف سوخت مناسب.
5-نرم بودن ماشین ،واقعا ماشینه نرمیه.
6-شتاب خوب و یکنواخت تو دنده های سنگین.
رو هم رفته اونی که میخواد پراید بگیره میتونه با 2 یا 3 تومن بیشتر تیبا بگیره که واقعا برد کرده.
نیبا ماشینیه که دقیقا 20% بهتر از پرایده مثل قیمتش.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID omid sh ahmadpur33333 شهاب mr_saeed
سلام جناب yee_pesare والا باید عرض کنم من تو بیشتر ماشینای ایرانی چراغ داخل داشبرد ندیدم قبلا اردی و داشتیم و الانم ال90 ولی هیچ کدوم چراغ داخل داشبرد نداشتن البته فکر کنم بشه براش نصب کرد تو 405 و سمند هم ندیدم داشته باشه البته آپشن خاصی هم نیست و احتمالا میشه براش نصب کرد...البته من از وقتی چراغ سقفی رو با SMD عوض کردم نورش خیلی زیاد شده تو اتاق و اصلا نیازی به چراغ داشبرد ندارم و راحت توش مشخصه Smile
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
تشکر شده توسط : omid sh ahmadpur33333