سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 29 رأی - میانگین امتیازات: 4.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اولین تجربه با تیبا
(2012-04-17، 07:12 PM)Tiba2012 نوشته است: سلام خدمت همه دوستان و آقا نويد و دوست خوبمون آقا مسعود كه اين تايپيك ( اولين تجربه تيبا ) را راه اينداختن. Smile
آقايون و خانومها من از صداااااااااااااااااااااااااااااى ماشينم خيييييييييييييييييييييلللللللللليييييى راضيم و دوستش دارممممممممم.... Smile
ماشين قبليم (405 GLX) بود ديگه از دستش راحت شدمممممممم Smile
واقعاً ميگم تا حالا ازش راضيم.
مرسى از دوستان.
Smile
بازم ميگم صداشو ......

اگر می شه یه چند جمله ای در همین مورد بنویسین ممنون می شم تا قضیه کاملا روشن بشه.چون این تاپیک برای کسائی هست که تازه وارد هستن و شاید هنوز یک بار هم داخل تیبا ننشستن.پس هر چیزی که در مورد تیبا و مقایسه اش با 405 می تونین بنویسین ممنون می شم.
دوستان برای گزارش مشکلات خودرو تیبا تون به لینک زیر سر بزنین ، فرم رو پر کنین تا از مگاموتور باهاتون تماس بگیرن.لطفا برای صیانت از حقوق خودتون و دیگران حتما این کار رو انجام بدین.
http://www.megamotor.ir/HomePage.aspx?la...4960&mid=0
پاسخ
تشکر شده توسط : Tiba sam TIBA-NAVID mehrdad1355 admin
(2012-04-18، 09:06 AM)mk8mk نوشته است:
(2012-04-17، 07:12 PM)Tiba2012 نوشته است: سلام خدمت همه دوستان و آقا نويد و دوست خوبمون آقا مسعود كه اين تايپيك ( اولين تجربه تيبا ) را راه اينداختن. Smile
آقايون و خانومها من از صداااااااااااااااااااااااااااااى ماشينم خيييييييييييييييييييييلللللللللليييييى راضيم و دوستش دارممممممممم.... Smile
مرسى از دوستان.
Smile
بازم ميگم صداشو ......

اگر می شه یه چند جمله ای در همین مورد بنویسین ممنون می شم تا قضیه کاملا روشن بشه.چون این تاپیک برای کسائی هست که تازه وارد هستن و شاید هنوز یک بار هم داخل تیبا ننشستن.پس هر چیزی که در مورد تیبا و مقایسه اش با 405 می تونین بنویسین ممنون می شم.
بنظر من تيبا يك خودرو با امكانات متعادل وخوب (بجز مونتاژ ومواد كاربردى داخل اطاق و رنگ) فعلاً ازش،
راضيم. Smile
براى من تا اينجا راحتى صندلى و ديد بهتر از اطراف و نرمى وصداى زيبا ..... Smile
چون تو آب بندى هست فعلاً همين موارد رو ميتونم بگم.
(البته اين نظر شخصى من است كه با سليقه من است)
با تشكر از شما.
گفتارنيك
پندارنيك
كردارنيك
پاسخ
سلام
این اولین تجربه من با تیبا نیست و یک مسافرت 3500 کیلومتری قبل از این داشتم، منتها در اون مسافرت چهار تا ماشین بودیم که نمیشد زیاد تست انجام داد
امروز یک سفر 350 کیلومتری ا داشتم که براتون مختصری توضیح میدم.
1) بر صدای گیربکس و تا حدودی موتور براحتی با استفاده از صدای ضبط غلبه کردم
2) این مسیر حدودا 120 کیلومتر گردنه و پیچ سخت داره (دوستانی که رفتن میدونن). ضمن اینکه کلا جاده دو طرفه است و بزرگراه یا آزاد راه نداره. در این مسیر، تیبا به هیچ عنوان در سبقت و سربالایی کم نیاورد و پیاپی روسفیدم می کرد.
3) عدم احتیاج به دنده معکوس در سربالاییها کاملا محسوس بود
4) مهمترین نکته وقتی اتفاق افتاد که در یک گردنه چندین کیلومتری که من داشتم با سرعت مجاز حرکت میکردم، یک 405 بچه خوش تیپ بعد از چندین بار چراغ دادن (توی جاده دو طرفه سبقت ممنوع که اصلا جایی برای کنار کشیدن نیست!!!) خیلی بد ازم سبقت گرفت و فرمون رو هم گرفت روم و بنده رو وادار به مقابله به مثل کرد. سربالایی هم بسیار خفن بود. جاتون خالی کشیدم تو 3 و سرعت رو به 120 رسوندم و از کنارش مثل آب خوردن رد شدم و نگاه معنی داری هم بهش انداختم و بعد هم دادم تو چهار و ناپدید شدم. خدا وکیلی اصلا حاضر نیستم جای ایشون باشم اون هم زمانیکه فکر میکنه از یه ماشین خیلی ضعیف سبقت گرفته و از قضای روزگار این ماشین ضعیف، براحتی آب خوردن در سربالایی (که 405 خیلی در این مورد ادعا داره) جاش میذاره و یه سوسک خوشگل تحویل جامعه میده.
5) امروز تیبا رو خیلی دوست دارم
پاسخ
(2012-04-18، 01:19 PM)Tiba sam نوشته است:
مرسى از دوستان.
Smile
بازم ميگم صداشو ......

بنظر من تيبا يك خودرو با امكانات متعادل وخوب (بجز مونتاژ ومواد كاربردى داخل اطاق و رنگ) فعلاً ازش،
راضيم. Smile
با تشكر از شما.

سلام
لطفا" احساسی برخورد نکنید تیبا اصلا" قابل مقایسه با 405 نیست ماشین قبلی من هم 405 بود فقط مصرفش نسبت به تیبا بالاتر هست وگرنه هیچ برتری 100% دیگه ایی تیبا به 405 نداره.
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 admin Tohidast
(2012-07-01، 07:21 AM)پیام حیاتی نوشته است:
(2012-04-18، 01:19 PM)Tiba sam نوشته است:
مرسى از دوستان.
Smile
بازم ميگم صداشو ......

راضيم. Smile
با تشكر از شما.

سلام
لطفا" احساسی برخورد نکنید تیبا اصلا" قابل مقایسه با 405 نیست ماشین قبلی من هم 405 بود فقط مصرفش نسبت به تیبا بالاتر هست وگرنه هیچ برتری 100% دیگه ایی تیبا به 405 نداره.

با عرض سلام خدمت همه دوستان و آقا نويد.
دوست عزيز اگه كامل نوشته من رو خوانده باشيد در آخر ميبينيد تو پرانتز چى نوشتم.البته اگه سوادشو....
البته اين نظر شخصى من است كه با سليقه من است)
شايد شما از يك رنگى ويا از يك اسمى ويا يك خودروئى خوشتون بياد پس نميشه گفت كه بقيه رنگها و....
Angry بد هستند.
بازم ميگم اين نظر شخصى من هست.
وهيچ چيز وهيچ شخصى نميتونه نظر منو عوض كنه Sad
لطفاً از اين به بعد اول كل متن رو بخونيد بعد.....
تو همين تايپيك دوستانى هستند كه تيبا دارند ولى از ماشينشون راضى نيستند.
معلوم نيست كه شما. كجا بوديد كه نيومده از حرف من تُرش كرديد Big Grin
نكنه مُدير پُدير ايران خودروئىBig Grin
با پوزش از دوستان.
گفتارنيك
پندارنيك
كردارنيك
پاسخ
این چه طرزه برخورده دوست عزیز من که به نظر شما بی احترامی نکردم متاسفانه تو ایران هر کس حرفی میزنه که به کمی مخالفت داخلش باشه سریع جبهه گیری انجام میشه .
مثل خودتون پاسخ نمیدم چون در شان و تربیت من نیست اینطور صحبت کنم.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر شده توسط : omid sh
با عرض سلام خدمت همه دوستان و آقا نويد.
آقا پيام وقتى شما به نظر شخصى من اهميت نميدى توقع داريد براتون موكت رنگى پهن كنم.... Angry
گفتارنيك
پندارنيك
كردارنيك
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 omid sh moje tiba TIBA-NAVID masooumi
عزیز دل من گفتم احساسی برخورد نکنیم نگفتم نظر شما اهمیت نداره نظر هرکس قابل احترامه شما تو امضاتون شعار گفتار نیک ، پندار نیک و...میزارید اما فقط در همون حد شعاره چیزی که تو مملکته ما کم نیست.
اگر کسی هم خطایی ازش سر بزنه با گفتار نیک خیلی راحت تر مسئله رو قبول میکنه تا اینکه با جدیت برخورد بشه.
پاسخ
تشکر شده توسط : omid sh admin
خوب دوستان گل ممنون از تک تک شما عزیزان.
تقاضا دارم در صورت امکان با احترام به هم دیگه و اجتناب از بعضی موارد صرفا با رعایت این موارد و با احترام به هم دیگه نظر و فکر خودمون رو مطرح کنیم.
ممنون از حسن توجه شما عزیزان.
شروع اینگونه بحث ها همیشه میتونه تنش زا باشه.
اینکه در شروع صحبت نگاه و نظر و اعتقاد دیگران رو ناشی از احساس و غیر منطقی بدونیم خوب طبیعتا میتونه باعث ایجاد حساسیت و جبهه گیری بشه ..
ممنون میشم اگر ممکنه با رعایت حق و حقوق برای سایر افراد با رعایت احترام طرفینی نگاه و نظر خودمون رو مطرح کنیم.

بنده هم در این باب البته قبلا چندین بار صحبت کردم و 2 ماه حدودا این 405 و تیبا رو با هم داشتم ...
که البته ای کاش نمیداشتم و زود مشتری براش پیدا میشد و میفروختمش که قیمتش هرروز پایین تر نمیومد ... که البته مشتری نبود ...
چندین بار با هم مقایسه انجام دادم ...
از ابعاد فضای داخلی بگیر که متر کردم دقیق و به سانت مقایسه فضای داخلیشون رو گذاشتم .
از نرمی فرمان بگیر.
از هندلینگ بگیر.
از کنترل پذیری تو جاده بگیر.
از شتاب گیری و شتاب گرفتن بگیر.
از سرعت نشون دادن ماشین تو جاده بگیر و اینکه احساس سرعت رفتن رو کدوم ماشین در شرایط برابر چه جور بود برای سرنشین ها.
از کنترل پذیری و پایداری در پیچ ها و با سرعت بالا رد کردن پیچ با امنیت و راحتی بگیر.
از کیفیت ضبط و موارد رفاهی و کیفیت تزئینات داخلی بگیر ...
تا .....

نظراتم رو قبلا گفتم ... به صورت دقیق و مقایسه همزمان 2 خودرو ...
به جز تزئینات داخلی که کیفیت پژو بالاتر بود در اکثریت مطلق این موارد برتری تیبا خیلی خیلی برای من بیشتر از پژو بود ...
از مصرف بیش از 2 برابری پژو بگم که ماشین رو پارک میکردی و اکثرا با تاکسی هم میرفتی بازم 2 هفته فقط بنزین داشتم و بقیه آزاد اما با تیبا برا تیبا همون مسیرا رو به علاوه همه مسیرایی که با تاکسی میرفتم رو دیگه با این میرفتم ولی بنزین زیادم میومد در ماه و نه اینکه کم بیارم ..! اونم برا 2 هفته فقط !!!
از فرمون سفت ترش بگم که بعد چند هفته که پشت تیبا عادت کردم وقتی از گاراژ درش آوردم ببرم یه کم کار کنه فرمونش برام مثل کامیون میمونست ؟؟؟؟ !! با اینکه قبلا میگفتم عجب این فرمونش نرم و عالیه ...
از سرعت نشون دادنش بگم که واقعا حس و احساس سرنشین ها اصلا در اون اندک سرعت بالا میرفت آلارم میدادن اما برا این آرامش سرنشین و سرعت رو نشون نمیداد
برای نرمی خیلی زیاد ماشین بود و واقعا کمتر نشون میده ...
واقعا از نظر نرمی خوش نشین تره ...
فضای توش بر عکس ظاهرش واقعا تفاوت خیلی اندکی با فضای داخل پژو داشت که به سانتی متر قبلا گذاشتم ...
فضای صندوقش خیلی جاداره ...
شتاب گیریش اصلا با 405 قابل مقایسه نیست و گرفتن 405 براش از آب خوردن راحت تره و از اون قوی تر رو میشه خیلی خوب گرفت ...405 که جای خود دارد ..
بارها من و خیلی از دوستان اینو تست و اعلام کردند.
از نظر جنس تزئینات داخلی 405 برتر هست.
کولر تیبا به مراتب از نظر سرما خیلی خیلی سردتر بود از مال اون ...
اما خیلی پر صداتر هست کولرش به خاطر فن اون . اما خیلی خیلی سرماش بیشتره.
سیم کشی 405 دقت کارش به مراتب بهتر بود.
مونتاژ درب ها و کارهای مونتاژی در 405 با توجه به سابقش بهتر بود و یه مقداری زمان برای تنظیم درب ها و موارد بی دقتی سایپا برا تیبا باید وقت گذاشت.
کیفیت ضبط و سیستم صوتی تیبا به مراتب بهتر بود برای من و بلندگو و ضبط خیلی با کیفیت و قوی تری داشت.
و ضبط سیدی دار و فلش خوری که میشه از کیفیتش به نسبت (به نسبت) رضایت نسبی داشت.
بازم از نظرات دوستان ممنون و متشکرم.
فقط اگه این خواسته اول پستم رو یه نگاه کوچک بکنین به نظرم هیچ مشکل و کدورتی پیش نمیاد.
کسی که اینجا صحبتی میکنه حتما تجربه ای داشته و کرده و یا موردی دیده و یا از کسی شنیده ...
اینکه نظر و صحبت کسی با تجربه و نظر من هم راستا نباشه دلیل بر احساسی و اشتباه بودن اون نظر نیست
ممنونم که این مواردو رعایت میکنین.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
سلام دوستان خوب من
به قول معروف هرمقدارپول بدي همان مقدارآش ميخوري
به نظربنده ايراداتي كه دوستان عزيزم ابراز فرمودند در تيبا كم وبيش وجود دارد ولي با مقايسه باخودروهاي داخلي وقيمت آن
بهترين گزينه است ومن راضي هستم واميدوارم عزيزاني هم كه اين خودرويي ملي را ميخرند از خريدشان راضي باشند.
در پناه حق
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,536,402 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,771,391 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,646,900 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 746,440 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 1,033,314 2019-11-21، 07:35 PM
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 66,382 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 157,320 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 1,022,911 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,380,368 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 38,354 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان