سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 29 رأی - میانگین امتیازات: 4.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اولین تجربه با تیبا
سلام به دوستان عزیز و آقا نوید عزیز
بعد کلی کش و قوس بالاخره تیبا نوکمدادیمونو تحویل گرفتیم
در کل تا حدودی نظرم رو جلب کرد.از مزیت های ماشین میتونم به فنر بندی و سواری نرم و کم صدا اشاره کنم.صندلی های راحت فرمون و کلاچ نرمش نور چراغ های عالی.
اما یک سری از ایرادات رو باید یادداشت کنم انشالا تو سرویس 5000 برطرفشه.
1.درب ها غیر از اینکه سخت بسته میشن از داخل هم با فشار زیادی میشه بازشون کرد.مثلا یه بچه یا آدم سالخورده زورش نمیرسه باز کنه.
2.صدای قار قار از فکر میکنم گیر باکس به گوش میرسه.چون تو حالت درجا با گاز دادن صدای بدی شنیده نمیشه.مثلا تو سرعت 30 تو دنده 2 صدایی نا متعارف شنیده میشه که قطع میشه.در کل صدای ماشین تو حرکت به نظرم نرمال نیست.صدایی مثل ایراد اگزوز که از اون نیست.چون درجا گاز دادم شنیده نمیشه.
3.دنده 2 خوب جا نمیره و گاهی اوقات بیرون میپره.(بقیه دنده ها راضی کنندن)
4.موقع گاز دادن و ول کردن گاز از پشت کیلومتر صدای تق تق میاد انگار پیچی بسته نشده و اون پشت در رفت و آمده
5.پدال گاز خیلی سفته
6.صدای موتور خیلی زیاده در حرکت
7.کیفیت مونتاژ بسیار پایین(چراغ سمت شاگر بیرون زدگی داره)(در سمت راننده هم همینطور)(درب باک سر جاش نیست و داخله)(چراغ راهنما روی گلگیر رو هواس)
8.صدای بخاری خیلی زیاده در حدی که رو 1 هم صدارو میشنوی
تا جایی که یادم میاد تو این 50 کیلومتر خدمتتون عرض کردم
1.باتری ماشین با یه 55 آمپر اتمی هیوندای کره تعویض شد.
2.لاستیک های کویر با سایز 185/70/13 فالکن ژاپن تعویض شد که بسیار تاثیرگزار بود
3.قصد تعویض پخش و باند رو دارم.باند های تیبا جلو و عقب فابریک 10 هستن؟
پاسخ
سلام به شما ارش عزیز دوست خوبمون
خیلی خیلی ممنون از بیان کامل و جامع صحبت ها و موارد به صورت کامل
منم 3 سال پیش همین باتری رو دقیقا گرفتم برا تیبا و کاملا راضیم.
در مورد باندها بله سایزشون این هست که البته در تاپیک سیستم صوتی هم اشاره شده.
--------------
در مورد صدای بخاری ببینین خودروها قدرت فنشون یه مقدار تفاوت ممکنه داشته باشه
تیبا ازین نظر فن قوی و خیلی خوبی داره.
البته صدای ایجاد شده توسط فنش بله یه کم بیشتره ولی ناشی از قوی بودنش هست.
کولرش هم در صحبتام همیشه گفتم مثلا نسبت به پژویی که قبلا داشتم کاملا پر صدا تره ولی خیلی خیلی سرماشم بیشتره.
البته زمان ما کمپرسور پاناسونیک بود.
---------------
صدای موتور و گریبوکس اگه صحبت های تاپیک تیبا و زیرشاخه ها رو بخونین کامل و دقیق بررسی شده و بهش پرداخته شده.
عوامل دخیل کاملا و دونه دونه بیان شدن.
کیفیت روغن و کیفیت واسکازینی که تعریفی نداره چیزی که شرکت میریزه فقط یکی ازون عوامل بودن ...
صحبتا رو بخونین خالی از لطف نخواهد بود.
بماند که عوامل مختلف دیگری هم تاثیر گذار بودن.
ولی همین یه قلم تجربه ی دوستان حتی دوستان جدید که اخیرا تحویل گرفتنو هم اگه بعد از تعویض روغن و واسکازین بخونین (یا حتی همون روغن در حدود 800 1000 .... و صحبتشون در مورد تفاوت عملکرد ....
خودش گویای خیلی موارد هست.
مالبته موارد دیگری هم دخیل هستن که با انجامشون بسیار نرم و بهترم خواهد شد که بهشون پرداخته شده.
------------------
در مورد موارد رگلاژی مثل درب و صندوق و کاپوت یه چیزای اینجوری بعضا توی یه خودرو ممکنه باشه و توی دیگری نه.
بعضا ممکنه حتی قفلا خشک باشن و ییه روغن و گریس ساده هم نزده باشن ...
نحوه رگلاژ و این مواردش هم در تاپیک تیبا و تاپیک راهکارها اگه مطالعه بفرمایین آموزشش هست .
به همراه موارد دیگه ...
اگرم خودتون نخواستین توی سرویس بگین موظف هستن براتون انجامش بدن.
یه مقداری مواردی مثل رگلاژ و اینا توی کاراشون بعضا دیده میشه.

در مورد ضبط من خودم که باند و اینا رو اصلا دست نزدم و انتظارمو تامین میکرد
اما خوب ضبط تصویری خوب و باکیفیت بسیار خوبی 3 سال پیش گرفتم. که البته چه این مدل چه مدل های دیگری دوستان مختلف دیگری هم بعضا در فروشگاه در مقاطع مختلف درخواست داده بودن براشون از وارد کننده تامین و ارسال شده بود.
بعضیشون باند و اینا نیز عوض کردن که همین باند بود مورد فابریک خود خودرو.
بعضیشونم سیستم صوتی خاص گذاشتن مثلا دوستمون شهاب عزیز که پک دوربین و ضبط تصویری و روکش صندلی و موارد اپشنی تهیه کرده بودن عکساشو همین اخیرا توی تاپیک تصاویر و آپشن گذاشتن ...ایشون کلا باند و سیستم صوتی خاصی هم گذاشته بودن.
امافابریکش همونی هستکه فرمودین.
بازم از صحبتا و توضیحات خوبتون ممنون
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
خیلی ممنون آقا نوید عزیز لطف کردید.من سعی کردم تمامی ایرادات رو ذکر کنم.خیلی از تاپیک ها رو خوندم.انشالا بعد از تعویض روغن و واسکازین شرایط تغییر کنه مثل تجربه دوستان دیگه.بازم ممنون از پاسختون.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID milad.moshfeghi
سلام ، حلول ماه ربيع مبارك همتون
بالاخره دوشنبه تيباي ما هم تحويل شد (سفيد) و حدود 80 كيلومتر باهاش طي كردم امّا :

1. از نظر ظاهري موردي نداره فقط يه مقداري سپر جلو سمت راننده با گلگير فيت نيست و چراغ مقدار كمي بيرون زدگي داره.(اينم امضاي برادران مونتاژكار سايپاست ديگه.)
2. درهاي ماشين موردي خاصي ندارن فقط يه كم سفتن (كه طبيعيه) و در سمت راننده از داخل با يه كم فشار بيشتر به دستگيره باز ميشه.
3. اقلام ماشين به جز بكسل بند ، كامل بود كه در رسيد ثبت شد و گفتن پيامك مي‌زنيم تحويل ميديم.
4. پخشش usb ساپورت نميكنه و يه دفترچه داره كه كلي اموزش ميده به سمت راست صدا زياد ميشه و به سمت چپ صدا من ميشه و روش نوشته مجهز به سيستم ضد سرقت، خبر ندارن وقتي اين پخش رو ماشينه خيالمون راحته دزد كاري به كار ماشين نداره(اصولا دوستان سايپا به تكنولوژي USB اعتقادي ندارن، تا وقتي سي دي هست فلش مموري چرا؟)
5. كيفيت داشبورد و قطعات داخلي هم .......... (جاي خالي رو قبلا همه دوستان پر كردن)
6. كلاچ نرم و راحته و دنده ها به راحتي جابه‌جا ميشن. مخصوصا دنده عقب كه خيلي خوبه و اصلا صدا نداره. فقط دنده يك ابتداي حركت بد جا ميره كه بعد از مدت كوتاهي از شروع حركت درست ميشه.
7. طبق معمول و تجربه دوستان يه صداي قِرقِر از گيربكس شنيده ميشه.(زحمت تهيه واسكازين براي اقا نويدSmile)
8. عكس العمل ماشين به گاز مورد انتظارم نيست كمي به نظرم كنده و ماشين اون شتابي كه دوستان در مورد تيبا ميگفتن رو نداره البته دور موتور رو به 3000 نرسوندم.(دوستان در اين مورد نياز به توجيه دارم)
9. آمپر آب دقيقا وسطه و وقتي امپر روشن ميشه مقدار خيلي خيلي كمي مياد پايين و فن قطع ميشه. در كل امپر از اون وسط نه خيلي بالا ميره و نه پايين مياد. (لطفا ،نياز به راهنمايي)
10. بر خلاف انتظارم صداي زيادي از موتور داخل اتاق نمياد و همون صداي گيربكس بيشتر ازاردهنده ميشه كه البته كه به كمك سيستم افزايش صداي پخش ماشين (ابداع سايپا) كاملا رفع ميشه.

پاسخ
سلام به شما سعید عزیز
انشاالله مبارک باشه و خوش رکاب باشه به قول معروف براتون ماشین

دیگه هر ماشینی حتی با رنج قیمت 2 برابری تیبا هم در موارد تولید کشور مواردی جزئی و سرویس هایی نیازمند هست که در دوران اب بندی فرد بهشون بپردازه و یه چکاپ و کنترل بکنه.
یه سری رسیدگی و بازدیدهای لازمی و مواردی جزئی میتونه در بدو تحویل توی خودرو باشه.

در مورد درجه ی دما و درجه اب و عملکرد فن اگر تاپیحک های زیرشاخه و تاپیک اصلی تیبا رو یه مطالعه بفرمایین مفصل در این مورد بارها صحبت شده.
اما توصیه به دوستان کردیم که حتما چکاپ هواگیری سیستم چک بشه همون اوایل و ترجیحا همون اوایل ضد یخ و محافظ خوب تهیه کنن و تعویض ضد یخ و محافظ رو انجام بدن با نسبت 50 50 همون طور که آموزش کارشم بارها در تاپیک تیبا و زیرشاخه ها گفته شده.
این هم جزو موارد و بازدیدهایی بوده که توصیه شده است.
---------------------
از نظر شتاب انصافا شتاب اولیه ی تیبا در حد بسیار عالی و مطلوبی هست در کلاس خودرو.
اما خوب قطعا اولا همون طور که بارها گفتیم خدمت دوستان سعی کنن در دوران آب بندی بیشتر به آب بندی صحیح خودرو توجه کنن...
و دوما در این زمان از فشار و شتابگیری و تست شتاب و اینا پرهیز کنن.
اما موارد مختلفی میتونه به کاهش راندمان و شتاب ماشین منجر بشه ...
و باعث بشه عملکرد اون عملکرد مطلوب نباشه
مثل موردی حتی کوچک تو تنظیمات ماشین.
مثل کیفیت سوخت که در مورد تاثیر بنزین سوپر مفصل صحبت کردیم
... مثل تنظیم نبودن شمع یا مشکلی حتی در یک شمع.
مثل مشکلی در سنسوری از موارد ماشین ....
و مواردی دیگر .. مثل مشکلی در تنظیم کیت کلاج یا ایرادی در اون و ....
خوب اگر مساله ای باشه توی سرویس اولیه بازدید میشه و رفع انجام میگیره.
--------------------
در خصوص ضبط بله توی آپشن ها و موارد اینجوری خوب صرفه جویی شدیدی انجام میدن.
اما اینو هم بدونیم که حالا گیریم فلش هم میذاشتند.
زیاد توفیق خاصی از نظر کیفیتی نداره ضبطاشون ...
کیفیتشون زیاد مطلوب نیست ... خوب نمیشه انتظار یه ضبط مطلوب رو از ضبط فابریک داشت.
ازینا انتظارم نمیشه داشت که ضبطخاصی بذارن ....
هیچ کدوم این خودروسازا اینطور عمل نمیکنن ...
-------------------
در مورد مواد مصرفی که خوب مفصل صحبت شده . برای ارزان سازی از مواد مصرفی بیکیفیت تر استفاده میکنن.
ترجیحا خود فرد در زمان هایی که در تاپیکا مفصل اشاره شده تعویض انجام بده بسیار مطلوب تر هست.
-----------------
در مورد داشبورد و تزئینات کیفیت داشبورد و ادوات داشبورد در حد و حدود ریوی خدابیامرز هست.
از پرایدها مخصوص کیفیت رودری و داشبورد و این موارد و طراحیشون بهتر ولی خوب اگه سنگ قیاس 206 30 40 میلیونی باشه قطعا همون طور که همیشه صحبت کردیم کیفیت داشبورد جا داره که بهتر باشه.
ولی خوب یه جوری در رنج قیمتی که کار میکنن یه جورایی ازین نظر هم بایستی انتظاری معقول در حد و حدود قیمت خودرو داشت.
نمیشه مثلا با خودروی 40 50 میلیونی یه خودروی 24 میلیونی رو ازین نظر ادوات تزئینی انتظار داشت.
اما خوب مقایسه ی این مواردو همون زمان که ماشینو تحویل گرفتم خودم و دوستان دیگر دقیق بنده با پژو از نقطه نظرهای مختلف مقایسه کردم.
البته یه مقداری ارزان سازی ها و افت کیفیت هایی هم توی قطعاتی تزئینی مثل کلیدای بالاب و موارد دستگیره و اینا تو 1 2 سال اخیر دادن نسبت به سری های قبلی تیبا ...
که این حرف درست هست.
هرچند توی سایر خودروها هم این مورد دیده میشه حتی شاید با ابعاد وسیع تر ... که مثلا کیفیت 206 های جدید با قبل رو هم اگه مقایسه کنیم شاید این گپ بسیار شدید تر باشه.

به هرحال ممنون از تجربه ی ابتدایی شما
انشاالله به سلامتی باشه و به خیری و خوشی ازش استفاده کنین.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
اقا نويد ممنون از راهنماييتون، در مجموع حس خوبي از اين ميزان رانندگي با ماشين داشتم و مطمئنم كه بهتر از اين هم ميشه، البته من تا چند ماه پيش به مدت طولاني ال90 داشتم و ناخواسته با زماني كه ماشين قبلي نو بود مقايسه ميكنم. ولي موافقم و معتقدم كه مقايسه ها بايد نسبي باشه.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Payam121 milad.moshfeghi
بله دقیقا همین طور هست سعید عزیز
در خصوص مقایسه باید موارد سطح و کلاس خودرو و سطح قیمتی رو هم در نظر داشت و همین طور وضعیت حال حاضر خودروها رو.
من خودم پژو داشتم سالها قبل.
ازون تایرش بگیر تا وضعیت قطعات فنی و اصلیش.
تا واسکازینش ...
اون زمان چه کیفیتی داشت
پژوهای الان چی ... پژویی که واسکازینش اسو فرانسه و تایرش میشلن و قطعات و کیفیت قطعاتش اون زمان داخلیش فرانسه بود ... با موارد کنونی اصلا قابل مقایسه نیست.
یادمه این قاب مستطیل پلاستیک دور چرم دنده پژوم خراب شده بود و رفتم بخرم.
گفت ایرانیش 2000 تومن و فرانسویش یه قیمت شدیدا بالاتر چند برابری داشت ...

بگذریم بحث مقایسه ای نیست و زیاد این موردو بهش نپردازم.
فقط عرض کنم یه سوالی در خصوص قیمت تایر و تعویض تایر فرموده بودید.
این موردو اگه تاپیک تایر رو یه مطالعه بفرمایین صفحاتشو هم استانداردها و هم حدود قیمتی برای دوستانی که تازه خریدن کامل ذکر شده
میتونه کمکتون کنه قطعا

------------------ ((ا))

پاسخ
سلام ، كيلومتر ماشين امروز به 180 رسيد. پريروز لاستيك‌هاي كوير رو با هانكوك 185/70/13 تعويض كردم كه واقعا تفاوتش محسوسه(330 تومن هم اضافه پرداخت كردم) ، باطري هم با 62 امپر مارك indigo(كه من نميشناسم) تعويض كردم. البته باطري فروش چون از دوستان بود و خيلي ازش تعريف كرد اين باطري رو پيشنهاد كرد ديگه مدل ديگه‌اي رو ازش پرس و جو نكردم.(ولي 3 سال تو فاكتور برام گارانتيش كرد.)
آقا نويد شايد اين سؤال ربطي به تاپيك نداشته باشه ضمن عذرخواهي : واسكازين براي تيبا اشتباه نكنم 2/5 ليتر لازمه و بسته يندي هاي اسو 2 ليتريه ، براي اين اختلاف نيم ليتري ايا بايد يه بسته 2 ليتري ديگه تهيه كنيم يا راه ديگه‌اي هم وجود داره؟
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID milad.moshfeghi mohamad86
سلام سعید عزیز
وقتتون بخیر
ممنون از شما ولی این بخش بیشتر تاپیک مربوط به تجربه اولیه با خودرو هست و موارد اولیه ای که در مزایا و موارد قابل تامل در نگاه اول با استفاده خودرو مشاهده میکنه که میتونستید این مواردو هم اشاره کنید.
در هر صورت ممنون
تایر 185/70/13 هانکوک کره در وضعیت فعلی یکی از بهترین موارد هست قطعا.
البته اون باتری رو نمیشناسم ولی انشاالله خوب باشد
ضمن اینکه 55 از نظر ابعاد دقیقا مشابه باتری فابریک هست ولی 62 یه مقداری تفاوت سایز داره ولی خوب قابل نصب هست.
---------------------------------
در مورد واسکازین موارد اصلیش از سالها پیشم 2 لیتری بود بیشتر.
یه مقطعی هم چند سال پیش 1 لیتریش اومده بود که کپی بود .
ولی خوب مطمئن تر هست همون 2 لیترش.
برای تیبا2.5 لازم داره.
البته خوب خراب نمیشه و بعدا اگه کسری پیدا کرد و یا سرریز خواست فرد بکنه میتونه استفاده کنه.
اگرم نه بار بعد بعد زمان تعویضش میتونه ازونم استفاده کنه.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : milad.moshfeghi mahdi.irani mohamad86 seiied
سلام
تیبا را چند روز پیش تحویل گرفتم
الان نزدیک 30 کیلومتر باهاش راه رفتم
مهم ترین مواردی که تا الان پیش آمده است:
قفل سمت شاگرد خراب است و اصلا با سوییچ عمل نمی کند و فقط با ریموت می توان استفاده کرد
کلاج خیلی از حد طبیعی بالاتر می باشد
با گاز دادن انگار یک صدای خرخر می آید
دنده یک بعضی موارد سفت جا می خورد
انتهای زه های کناری تقریبا بدون چسب هستند
روغن ماشین کمی پایین تر از حد و چسبندگی روغن بی نهایت پایین چیزی شبیه آب
آنتن هم نداشت گفتن بعداً می دهند
درها مطابق معمول هیچکدام رگلاژ نیستند
فعلا با خرید واسکازین و نمد برای کاپوت شروع کردم تا به بقیه موارد رسیدگی کنم
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,261 14,207,746 2021-01-09، 08:19 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,038 1,057,088 2020-08-23، 07:50 PM
آخرین ارسال: lucid
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,626,224 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,741,601 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 767,566 2020-01-10، 07:43 AM
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 1,063,922 2019-11-21، 07:35 PM
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 69,845 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 162,017 2019-10-19، 12:23 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,423,142 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 39,037 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان