سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام وی ام 530
سدان رده متوسط چری A5 که از سال 2006 میلادی تولید می گردد، یکی از محصولات مهم و استراتژیک این شرکت می باشد که اکنون در ایران و توسط مدیران خودرو با نام ام وی ام 530 به بازار عرضه شده است.

[تصویر:  293_4_l-500x333.jpg]

موتور 2 لیتری با آرایش خطی و 16 سوپاپ آن که طبق ادعای چری استاندارد یورو3 را پاس میکند به صورت عرضی نصب شده و توانایی تولید حداکثر 139 اسب بخار در 5750 rpm و حداکثر گشتاور 182 نیوتن متر در 4500 rpm دارد که از طریق گیربکس 5 دنده دستی به چرخ های جلو منتقل می گردد.

[تصویر:  293_10_l-500x333.jpg]

ام وی ام 530 با حدود قیمت 20 میلیون تومان؛ در میانه رده سدان های متوسط 18 الی 24 میلیون تومانی قرار گرفته و در حال حاضر با دو رقیب مستقیم یعنی هیوندا ورنا و پژو پارسELX و دو رقیب گران تر و بزرگتر اما همکلاس یعنی هیوندا آوانته و رنو مگان 1600 مواجه است که غیر از قدمت و خوشنامی برند سازنده در دیگر زمینه ها کم و کاستی خاصی ندارد؛ ضمن آنکه از نظر تجهیزات رفاهی کاملا از آنها برتر است. ام وی ام 530 مجموعه ای است از طراحی ساده و تا حدودی شیک(غیر از نمای عقب)، کابین جادار و خوش ترکیب، تجهیزات و امکانات رفاهی کامل، پیشرانه قوی اما خونسرد، و سواری نرم و روان.

[تصویر:  1117304-500x287.jpg]

چری در این مدل تلاش فراوانی داشته تا خود را یک سدان نیمه لوکس جذاب و کارامد نشان دهد و بایستی پذیرفت تا حد زیادی نیز موفق عمل کرده و لذا با این توصیفات می تواند گزینه ای مطلوب برای خانواده ها و افرادی باشد که به دنبال یک خودروی جدید و مجهز بوده و به نام و قدمت سازنده نیز چندان حساسیت به خرج نمی دهند.

[تصویر:  293_5_l-500x333.jpg]

از علاقه مندان و دارندگان خودروی MVM 530 دعوت می شود، بحث و بررسی و تجربیات خود را در این قسمت متمرکز نمایند. با سپاس
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mehrdad1355 rezahabibi99 majid9503
سلام میخواستم نظر دوستان رو بدونم....
ال 90 یا ام وی ام 530؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست عزیز و عرض خیر مقدم خدمت شما
والا عرض کنم ...
درسته رنج قیمتیشون در حالت صفر خیلی نزدیک به هم شده ال 90 و این ماشین یه جورایی تقریبا بعضا نزدیک به هم میفروشن.
ولی خوب ...
تفاوت هست.
از نظر ظاهر شاید برتری با 53 باشه
ظاهر ساده ی ال90 شاید مطلوب کسی نباشه
از نظر امکانات و اپشن ها هم همین طور طراحی داخلی خوب 530 بازم برتره
سانروف برقی و امکانات فابریک روش ... موارد اضافه ای هست که فابریک داره.
اما خوب خودرویی ذاتا چینی هست
از نظر کیفیت قطعات و کیفیت و جنس قطعات .کیفیت حتی تزئینات داخلی و .. به نظر نمیشه مقایسشون کرد
ال 90 از نظر کیفیتی برتر هست
قطعات ال 90 فراوان تره
و مخاطب ال 90 هم بیشتره
و پرطرفدارتره به خاطره فرانسوی بودنش.
یه جوری طرفدار زیاد داره هنوزم.
البته صندلی های خشکی داره.
ولی ماشینی از نظر طراحی ایمن هست.
در کل باید نظر خودتونو بسنجین.
شاید بین این 2 خودرو و این 2 سبک فقط قیمتشونه که یه جوری شبیه هست.
وگرنه خیلی موارد متفاوت دارن
ماشینای چینی اینجوری ماشینایی هستن با طراحی جدید و ظاهرای جذاب که امکانات عالی دارن
بعضا کیفیتشونم خوبه
بعضیشون نه
ولی خوب نکاتی هم دارن پیرامونشون.
که به برخیش اشاره شد/
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام به دوستان گرامي
من هم ال90 داشتم هم 530
از ال 90 راضي بودم بد نبود ولي صندلياش خشك بودن
اما 530 نسبت به اون برتري هايي داشت از جمله امكانات - سانروف و مهمتر موتور 2000 اون كه شتاب خوبي داره
منتهي معايبش يكي كمكهاي جلوشه كه كمي اذيت ميكنه و مصرفشم يكم بالا رفته و كارت سوخت هم نداره
ولي قدرت موتورش عاليه - كولرش فوق العادس
در كل ازش راضيم
قدرتش از ال 90 بالاتره اما مصرفش هم بالاتره
بايد ديد هركس چه معياري براش مهمه
مثلا براي سفرها 530 بسيار برتره - جاداره و خيلي بهتر از ال 90 هست
براي داخل شهر ال 90 بهتره چون مصرفش پايين تره
از لحاظ دنده دهي و دنده معكوس و...... ال 90 بنظر من بهتره ....
حال هرجور دوست داريد تصميم بگيريد ......
پاسخ
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
عرض خیر مقدم خدمت شما
و ممنونم از این چکیده ی مقایسه ای که بین این 2 خودروتون انجام دادید
ممنون از شما
انشاالله از نظر شما در مورد این 2 خودرو هم 530 هم ال 90 حالا بعدا بیشتر بهره مند باشیم.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوستان خسته نباشین
من ام وی ام 530 دارم
جدیدا موقع شتاب گیری احساس میکنم جلو ماشین با جاده زیاد در تماس نیست یا بلند میشه یا لاستیکا لیز میخورن و عقب ماشین به اصطلاح میشینه
به نظر شما مشکل داره؟ مشکل از کجاس؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
پاسخ
(1394-11-20، 02:39 عصر)rludo نوشته است: سلام دوستان خسته نباشین
من ام وی ام 530 دارم
جدیدا موقع شتاب گیری احساس میکنم جلو ماشین با جاده زیاد در تماس نیست یا بلند میشه یا لاستیکا لیز میخورن و عقب ماشین به اصطلاح میشینه
به نظر شما مشکل داره؟ مشکل از کجاس؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

سلام به شما دوست خوب و عرض خیر مقدم خدمت شما
عرض کنم یه بازدید توی این مواقع باید زیربندی و جلوبندی و سیستم تعلیق ماشین بشه.
و بدون این چکاپ نمیشه اظهار نظر دقیقی کرد.
احتمال داره مشکلی در کمک های عقب و فرسودگی ای باشه و این مورد رو باعث بشه. کلا یه بررسی وضعیت جلوبندی و تعلیق ماشین شما باید بشه به نظرم.
حتی فرسودگی ای در تایر ها میتونه اینجور مشکلات باعث بشه .

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان