سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو


اطلاعیه‌ی انجمن: قوانین و مواردی که کاربران ارجمند با رعایت آنها در هرچه بهتر و منظم تر ماندن سایت موثر خواهند بود
با سلام
دوست ارجمند و کاربر محترم
پیشاپیش حضور شما و عضویت شما در انجمن خودرویی پدال رو خیر مقدم عرض نموده و از حضور مثبت شما دوست ارجمند سپاسگزاریم.

در این قسمت برخی موارد عمومی که شما کاربر محترم با رعایت اون ها سهم بسزا و غیر قابل انکاری در حفظ نظم و انضباط فضای تاپیک و سایت خواهید داشت رو به صورت خلاصه خواهیم شمرد.
پیشاپیش از همکاری شما عزیزان کمال تشکر رو داریم.


1: سعی شود حتی المقدور قبل از طرح سوال موارد در دسترس بررسی گردد، چه بسا جواب سوالی که مورد سوال شماست قبلا چندین بار ذکر شده باشد و با جست و جوی کوتاه جواب سوال در دسترس شما قرار بگیرد.
هرچند علی رغم تکرار جواب نیز در صورت اینکه فردی به هردلیل با شرایط سایت ناآشنا باشد و به هردلیل مجددا مورد را تکرار نماید
روا نیست از سوی کاربران مورد سرزنش قرار گرفته و باز هم پاسخ آن دوست داده خواهد شد و در صورت لزوم توسط مدیران بخش راهنمایی لازم جهت استفاده راحت تر از امکانات سایت برای ایشان ارسال خواهد شد و به هیچ عنوان روا نیست در فضای تاپیک به حتی این مورد خرده گرفته شود و همان طور که عرض شد در صورت نیاز بعدا توسط فرد مربوطه راهنمایی لازم برای آن دوست ارجمند ارسال خواهد شد.
2: سعی شود حتی المقدور در ارسال پست در صورتی که پست مورد نظر تحت عنوانی از عناوین تاپیک های موضوعی قرار میگیرد برای حفظ نظم بیشتر حتی المقدور در تاپیک مربوطه مطلب ذکر گردد.
3: در مورد موارد مهم و مورد توجه و اپیدمی در صورت ارائه راهکار یا مطلبی مهم که با تاپیک موضوعی خاصی در ارتباط است بهتر است مورد در تاپیک زیرشاخه موضوعی درج گردد و بنا به ضرورت و احساس نیاز (با توجه به مورد مهم و اپیدمی مربوط) اینکه یک پست اشاره کننده و آدرس دهنده به کاربران برای هدایت به تاپیک مربوطه در تاپیک اصلی درج شود خالی از اشکال است.
(فرضا مطلب مهمی که تحت عنوان تاپیک زیرشاخه است در تاپیک زیرشاخه موضوعی درج گردد .اینکه یک پست ابتدایی آن موضوع در تاپیک پربازدید درج شود و خواندن ادامه مطلب رو به مراجعه به تاپیک زیرشاخه مربوط آدرس دهی کند خالی از اشکال است.یا اگر مطلب تحت قالب یک پست فقط میباشد در صورت مورد توجه بودن و مهم بودن درج آن در تاپیک اصلی علاوه بر تاپیک موضوعی خالی از اشکال است.)
4: در مورد موارد غیر مهم و کم مخاطب که مبتلابه زیاد ندارند اصطلاحا ،نیاز به ذکر توام مورد و پست در چند تاپیک نیست .
5: حفظ و احترام به شخصیت خود و دیگران و فضای سایت که مدت های مدید برای به وجود آمدن فضای مثبت آن تلاش شده است به عنوان وظیفه بر همگان واجب و با شناخت از کاربر خوب ایرانی نیاز به گفتن ندارد.
6: کاربران در بیان عقیده ی خود در پاسخ به موارد مطرح شده و بیان تجربیات مفید خود آزاد هستند به شرطی که نوع بیان حساسیت زا و ارسال هدفمند و آغازگر بحث و جدل نباشد.
7: پست های با هدف خاص و آغازگر بحث و جدل و توهین و ... در صورت مشاهده مورد بازبینی قرار گرفته و با کاربر مربوطه در صورت مسجل شدن تقصیر عمدی فرد به فراخور وضعیت به وجود آمده برخورد خواهد شد.

8 : در صورت هرگونه ایجاد مزاحمت ،توهین ، مزاحمت در پیام خصوصی و ایمیل از طریق سایت و گزارش این مساله از طرف هر یک از دوستان حاضر در سایت ، پس از بررسی مساله در صورت مشخص شدن مزاحمت با فرد ایجاد مزاحمت کننده بدون اغماض و بدون هیچ گونه چشم پوشی برخورد خواهد شد.کما اینکه در طول مدت طولانی ازین دست موارد بسیار بسیار نادر وجود داشته است که بدون اغماض پس از دریافت شکایت و بررسی برخورد شده است.
سعی میشود در صورت لزوم و احساس مورد مفیدی مشابه موارد ذکر شده فوق ، این موارد بروزرسانی گردند.
ضمنا با هدف مدون کردن و نظم بخشیدن هرچه بهتر و بیشتر موضوعات انجمن به صورت موضوع مهم و معمولی تفکیک شدند.

قبلا از مشارکت همه ی شما دوستان عزیز و ارجمند خوبم در حفظ و بهبود فضای مفید و مثبت سایت کمال تشکر رو دارم و صمیمانه دست شما بزرگواران رو به گرمی و به منظور تشکر میفشارم.--------------------------------------------
و این هم قوانینی هست که هنگام ثبت عضویت همه ما با قبولشون تاییدشون میکنیم که دوست عزیزم ادمین ارجمند اون ها رو در پستی ثبت کرده بودن ... مطلب ایشون رو کپی کردم و در اینجا هم رونوشت میکنم محض اینکه این موارد جلو چشممون همیشه باشند:

مطلب رونوشت شده از یادداشت ایشون :

مقررات عضویت و ارسال مطالب
1-تمامی کاربران می بایست در هنگام ثبت نام در انجمن ، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربری خود استفاده نمایند.
2-حتی المقدور نام كاربری را با حروف انگیسی به جای فارسی ایجاد نمایید.
3-فعالیت در انجمن تنها با یک نام کاربری مجاز می باشد. در صورت مشاهده کاربر با چند نام کاربری ( مولتی ) دسترسی کلیه نام های کاربری به انجمن مسدود خواهد شد.
4-ثبت نام کاربرانی که ظرف یک ماه اکانت خود را فعال ننمایند باطل شده و در صورت تمایل باید مجدداً عضو گردند.
5-مدیران تالار مجازند کاربرانی را که پس از گذشت یک ماه از عضویت، فعالیت ننموده اند را حذف نمایند.

قوانین ارسال پست - پیام :

-کاربران انجمن می بایست در هنگام ارسال پست و پیام در انجمن ها از کلمات مناسب استفاده نمایند و هر گونه بی احترامی در متن ارسال شده توسط کاربر ممنوع می باشد.
-مسئولیت ارسال های هر کاربر بر عهده وی می باشد و نظر مدیران انجمن محسوب نمی شود.
-در صورت استفاده از منابع دیگر، کاربران ملزم هستند منبع را در انتهای متن ذکر کنند.
-هر گونه پست اسپم ( غیر مرتبط ) در بحث های انجمن ممنوع می باشد.
-هر گونه ارسال کاربران با جنبه های تجاری و تبلیغاتی ممنوع می باشد.
-حق حذف , انتقال و ویرایش پست ها برای مدیران هر بخش آزاد می باشد.

قوانین عمومی :

1-در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی به كاربران دیگر ، مدیران و مسئولان سایت و یا عقاید هر قشر یا فرد ، با كاربر مربوطه برخورد خواهد شد.
2-بحث در مورد دين ، سياست ، مذهب ، مقدسات و مسایل مربوطه در هر نوع و روش آن ( چه موافق و چه مخالف ) تحت هیچ شرایطی مجاز نمی باشد.
3-هر گونه بحث و سئوال در مورد موارد غیر قانونی ممنوع می باشد.
4-بحث ها و عقاید شخصی و منازعات و مشکلات شخصی خود را در بیرون انجمن حل کنید.
5-نام های کاربری که برای افزایش میزات تشکر ایجاد و استفاده می شوند توسط سیستم شناسایی و دسترسی کاربر به انجمن مسدود می گردد. ضمنا کلیه تشکر های بی مورد هم از سیستم حذف خواهد شد.
6-چنانچه کاربری از هر کدام از قوانین بالا سرپیچی کرد و این قوانین را زیر پا گذاشت، هیچ کدام از کاربران دیگر حق ندارند به آن کاربر تذکر دهند و اشتباه آنها رو به آنها اطلاع دهند و تذکر فقط مخصوص مدیران و همکاران سایت است. کاربران میتوانند توسط پیغام خصوصی اشکالات و ... را با مدیران در میان بگذارند.

توضیحات لازم :

- با توجه به قوانین مدیریتی هیچ گونه موضوع و نوشته و ... بدون دلیل و یا با دلایل شخصی حذف نخواهد شد.
- کاربران با عضویت در انجمن ها پذیرفته اند که قوانین فوق را برای حفظ نظم رعایت کنند.
- کلیه قوانین برای کلیه سطوح کاربران یکسان می باشد.

شاد و پیروز باشید